twitter/LT MFA STRATCOM

МЗС Литви: РФ називала Крим частиною Росії ще у грудні 2013 року

  За кілька місяців до анексії Криму громадянам РФ вже видавали офіційні документи, в яких було зазначено, що Крим – це Росія.

  Посольство Литовської республіки в Україні повідомляє, що МЗС країни отримало докази порушень офіційної позиції Росії щодо територіальної цілісності і суверенітету України. Про це інформує агенція УНІАН.

  Нещодавно громадянин РФ звернувся до литовського консульства в Калінінградській області з заявою на отримання спрощеного транзитного документа. "Володар цього паспорта - житель Калінінградської області, який народився в Криму (Україна) в 1992 році. Тим не менш, у закордонному паспорті, виданому 24 грудня 2013, зазначено, що місце народження власника документа - "Республіка Крим/Росія", - зазначили у Посольстві Литовської республіки в Україні.

  Також у повідомленні наголошено, що цей паспорт є порушенням офіційної позиції Росії щодо територіальної цілісності і суверенітету України, оскільки був виданий "через тиждень після зустрічі президентів Путіна і Януковича в Москві 17 грудня 2013 року". На цій зустрічі російська сторона пообіцяла надати Україні кредит розміром в 15 млрд дол.

  Литовці повідомляють, що громадянину РФ із неправдивими відомостями в закордонному паспорті було відмовлено в отримані спрощеного транзитного документа. "У паспорті, виданому 24 грудня 2013 року, зазначено, що громадянин РФ народився в "Республіці Крим/Росія". Ні в 1992, ні в 2013 році, ні сьогодні, Республіка Крим не є частиною Російської Федерації", - зазначили в Посольстві Литви в Україні.

  Фото паспорту з неправдивими відомостями МЗС Литви виклало в соціальній мережі Twitter. У посольстві підкреслюють, що Литва не буде приймати такого паспорта або надавати послуги його власникові, оскільки не визнає незаконну анексію Криму Російською Федерацією та підтримує територіальну цілісність України.

  Попередній матеріал
  На Одещині легковий автомобіль зіткнувся з вантажівкою: є загиблі й поранені
  Наступний матеріал
  На підприємстві у Кременчуці стався вибух газоповітряної суміші