ВВП
ВВП Фото із відкритих джерел

МВФ опублікував доповідь про багатих і бідних: незаможні люди можуть стати двигуном зростання економіки

  Розрив між багатими й бідними в країнах з розвиненою економікою досяг найбільших розмірів за кілька десятиліть, і нерівність також збільшується в найбільших країнах з ринком, який формується.

  Про йдеться в доповіді МВФ, оприлюдненій фондом, пише finance.ua.

  "Результати проведених раніше досліджень МВФ свідчать про те, що нерівність доходів негативно позначається на економічному зростанні і його стійкості. Наші нові дослідження показують, що для зростання важливий саме розподіл доходів, а не тільки ступінь нерівності доходів", – йдеться в доповіді.

  У МВФ виявили, що підвищення добробуту багатих на один процентний пункт веде до того, що за наступні п’ять років темпи зростання ВВП в країні знижуються на 0,08 процентного пункту. При цьому підвищення рівня добробуту бідних і середнього класу на один процентний пункт може призвести до підвищення темпів зростання ВВП на цілих 0,38 процентного пункту.

  МВФ вважає одним з можливих пояснень те, що незаможні і середній клас, як правило, споживають більш значну частку своїх доходів, ніж багаті. Якщо в ці сегменти суспільства направляється більше грошей, вони витрачають їх на споживання, а не на заощадження, що підвищує попит і сприяє сукупному росту в короткостроковому плані.

  Іншими словами, сприяння зростанню доходів бідних і середнього класу може сприяти поліпшенню перспектив зростання для всього населення. Це означає, що бідні і середній клас є основними двигунами зростання. 

  Попередній матеріал
  Порошенко вніс подання до КС перевірити конституційність закону про позбавлення Януковича звання Президента
  Наступний матеріал
  Світ відзначає день біженців
  Теги:
  Loading...