Фото "Коммерсантъ"

Москву патрулюватимуть путінські "тітушки" від партії "Єдина Росія"

  Московські вулиці, двори, магазини і опозиційні мітинги патрулюватимуть "дружинники міцної статури" для підвищення рейтингу путінської партії.

  Як повідомляє "Коммерсант", "Єдина Росія" планує запустити проект "Безпечна столиця", в рамках якого московські вулиці і двори патрулюватимуть "дружинники". Ними стануть "люди міцної статури" з "довколабойових братств", приватних охоронних підприємств, а також "казаки". Як кажуть у "Єдиній Росії", обхід дворів повинен підвищити рейтинг партії.

  Згідно повідомлення, проект стартує до кінця травня або на початку червня. Голова виконкому московського відділення партії Олег Смолкін підтвердив "Коммерсанту", що такий проект розробляється і скоро буде запущений. За словами джерела газети, він передбачає обхід дворових територій "дружинниками". За планом, до кінця літа патрулюватимуть будуть всі райони, кожен – як мінімум раз на місяць. Поки мова йде про 125 районів старої Москви, але і в новій вже є бажаючі, каже співрозмовник. Обхід дворів і вулиць буде здійснюватися щотижня по п'ятницях по три-чотири години у вечірній час.

  Один патруль буде складатися з трьох-чотирьох чоловік "спортивної статури", всього на першому етапі буде 500-700 "добровольців". Набиратися вони будуть з "довколабойових братств" і таких організацій, як Союз десантників Росії, асоціація ЧОП (приватних охоронних підприємств), "Офіцери Росії", Союз ветеранів Вільнюського та Ризького ОМОНу, а також серед "казаків". Крім того, партія співпрацює з ОПОП (громадські пункти охорони порядку). Участь у проекті збираються прийняти і муніципальні депутати від "Єдиної Росії" (ЄР). Всі дружинники отримають "партійну форму" з традиційним ведмедем на спині і шевроном спереду з назвою партії і проекту. Перед обходом території дружинники будуть проходити інструктаж на базі ОПОП або виконкомів партії.

  Як запевняють у партії, проект ніяк не пов'язаний з протистоянням можливому "майдану". Але в "Єдиній Росії" не виключають, що в майбутньому будуть патрулювати політичні публічні заходи, в тому числі збираються контролювати опозиційні мітинги. Серед проблем, з якими будуть боротися дружинники, називаються, наприклад, неправильну парковку, торгівлю "спайсами" та алкоенергетиками. Також очікуються "рейди в магазини" з "перевіркою законності торгівлі" та боротьба з тими, хто "бухає на дитячому майданчику". "Ми хоч і набираємо міцних хлопців, але вони повинні будуть ще й вміти розмовляти – наприклад, з бабусями на лавочках про те, що їх турбує", - говорить джерело.

  "Дружинники", як передбачається, будуть працювати "в сполученні" з правоохоронними органами.

  http://www.kommersant.ru/doc/2725056

  Попередній матеріал
  Абстракцію Марка Ротко продали в Нью-Йорку за $ 46,5 млн
  Наступний матеріал
  У Петербурзі біля морського порту знайшли 90 кг кокаїну

  ГПУ: Громадянину Росії загрожує 15 років ув'язнення за участь у "ЛНР"

  Олег Сенцов: рік за ґратами в російському полоні - відео

  Російська Держдума взялась за трансгендерів – їм заборонять одружуватись

  Російська опозиція планує видати друковану версію доповіді "Путін. Війна"