Молдова не пустила до Придністров’я близько 100 солдатів російських окупаційних військ - ЗМІ

  Днями влада Молдови затримала на кордоні і депортувала російського військового, що прямував до Тирасполя. За наявними даними, з жовтня таких випадків було близько сотні. У Міноборони РФ цю цифру, однак, не підтверджують.

  Про таке сьогодні повідомило російське видання "Коммерсант" з посиланням на власні джерела.

  Російським солдатам так званої "оперативної групи російських військ" (ОГРВ) в Придністров'ї останнім часом складно, а часом неможливо дістатися до місця служби. Влада України торік різко посилили режим перетину кордону для громадян РФ – у зв'язку з масовими порушеннями ними правил і вимог перетину державного кордону. А на минулому тижні Верховна Рада денонсувала відразу п'ять угод про співпрацю з РФ у військово-технічній галузі, включаючи договір про транзит російських військових у Придністров'ї. За словами українських експертів, мова йде про юридичної фіксації існуючих реалій. У МЗС РФ звернули особливу увагу на розірвання договору про транзит російських військових у Придністров'ї через територію України

  На території невизнаної "Придністровської Молдавської Республіки" (ПМР) розташовується контингент російських "миротворчих" сил (один батальйон – близько 412 чоловік) і військова частина N13962 (або ОГРВ) – два батальйони загальною чисельністю близько 1 тис. осіб. ОГРВ і "миротворчий" батальйон укомплектовуються як придністровськими росіянами (150-160 тис. жителів ПМР мають громадянство РФ), так і відрядженими з Росії найманцями.

  Після рішення Ради у відряджених з Росії залишається лише одна можливість легально добиратися до Придністров'я – через аеропорт Кишинева. Проте і з цим маршрутом виникли складнощі. У минулий четвер в аеропорту Кишинева був затриманий, а потім депортований до РФ росіянин Євген Шашин. У документах, пред'явлених співробітникам молдовської поліції, зазначено, що він є сержантом запасу і направляється для служби за контрактом у військову частину N13962 міста Тирасполь ("столиця" Придністров'я) на посаді стрільця мотострілецького відділення.

  Сержант Шашин – не перший російський військовий, який не доїхав до місця служби в Придністров'ї. Два тижні тому прикордонна поліція Молдавії затримала в аеропорту і депортувала ще двох росіян. Співрозмовник "Коммерсанта" в молдовських правоохоронних органах повідомило, що з жовтня 2014 таких випадків було близько сотні.

  За словами джерела "Коммерсанта" в уряді Молдови, молдовська сторона по дипломатичних каналах передала російській прохання заздалегідь інформувати про прибуття військових РФ. Співрозмовник пояснив це обстановкою на Україні. Повідомлення, за його словами, слід надсилати за місяць. Тих же, хто прилітає без попередження, затримують і депортують. У молдовських правилах є ще одне застереження – по повідомленню пускають тільки тих, хто їде служити "миротворцем". Військові ж "оперативної групи російських військ" потрапляють в категорію "небажаних".

  Останнє пов'язано з тим, що Молдова не розглядає ОГРВ в контексті "миротворчої операції" і не визнає за нею будь-якого офіційного статусу. У Кишиневі вказують, що ще в 1999 році на саміті ОБСЄ Росія зобов'язалася вивезти війська, озброєння та боєприпаси з території Молдови до 2003 року. Але військові РФ, як і раніше, залишаються там, як і склади зі старими боєприпасами, що призводить до скандальних ситуацій. Остання, як з'ясував "Коммерсант", пов'язана з призначенням торік начальником ОГРВ полковника Дмитра Зеленкова. Він прибув до Придністров'я в грудні, причому про його призначення офіційно ніде не повідомлялося. Співрозмовник в молдавських правоохоронних органах пояснив цю секретність тим, що полковник прибув як "миротворець" – щоб уникнути проблем при перетині кордону. Опинившись в ПМР, Дмитро Зеленков очолив ОГРВ, що викликало нервову реакцію Кишинева: молдовський МЗС направив Москві гнівну ноту. Відповіді на неї не було. Співрозмовник "Комерсант" в МЗС РФ підтвердив, що інцидент мав місце, але коментувати його навідріз відмовився.

  Джерело в Міноборони РФ інцидент з Сергієм Шашиним списав на "непорозуміння", додавши, що інформації про масові затримання спрямованих на службу в Придністров'ї російських військовослужбовців у відомстві немає.

  Попередній матеріал
  У Лівії напали на українських дипломатів
  Наступний матеріал
  На Черкащині судитимуть громадянина РФ - бійця батальйону терористів "Призрак"

  Російські війська у Придністров’ї опинились у блокаді

  На Одещині перед травневими святами посилюють охорону кордону з Придністров’ям

  Молдова не пустила російських журналістів на територію т. зв. "Придністров'я"

  Порошенко: Україна і Румунія домовилися про координацію дій щодо Придністров'я