Прапор Грузії
Прапор Грузії Фото polit.ru

Міжнародний кримінальний суд вирішить, чи варто порушувати справу щодо Грузії

  8 жовтня голова Міжнародного кримінального суду (МКС) передав справу по Грузії в Палату досудового слухання.

  Судді Палати повинні будуть розглянути запит офісу прокурора про офіційне порушення кримінальної справи і початку розслідування повідомлень про злочини, вчинені під час конфлікту в Південній Осетії в серпні 2008 року. Про це повідомляє "Центр новин ООН".

  "На основі запиту прокурора і поданих ним матеріалів судді повинні будуть вирішити, чи є достатні підстави для початку офіційного розслідування", - йдеться в заяві Міжнародного кримінального суду.

  Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда зазначила, що зібрана інформація дає підстави вважати, що в Грузії під час збройного конфлікту в серпні 2008 року відбувалися злочини, що підпадають під юрисдикцію МКС.

  Грузія стала учасником Римського статуту, відповідно до якого був створений МУС 5 вересня 2003 року. Юрисдикція МУС обмежена військовими злочинами, злочинами проти людяності і геноциду. Такі злочини входять до компетенції Суду, якщо вони вчинені на території держави, яка є членом МУС або громадянами держав - учасниць Римського статуту.

  Міжнародний кримінальний суд є незалежним постійно діючим судовим органом. Він був заснований у відповідності з Римським Статутом, підписаним 17 липня 1998 на конференції в столиці Італії. 

  Нагадаємо, 6 серпня Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні Міхеіл Уклеба заявив, що війна Росії проти Грузії почалася ще в 90-х роках.

  Попередній матеріал
  Саудівська Аравія планує почати допомагати сирійській опозиції зброєю
  Наступний матеріал
  У медзакладах лікуються майже 150 поранених бійців АТО - Міноборони
  Теги:
  Loading...