kleinezeitung.at

Мюнхенська конференція: В 2016-му слід чекати загострення глобальних конфліктів

  Світ переживає зараз період зміни кордонів, а в 2016 році слід чекати загострення глобальних конфліктів.

  Такий прогноз міститься у доповіді Мюнхенської конференції з безпеки, повідомляє "Укрінформ".

  "У 2016 році, швидше за все, ми спостерігатимемо період зростання ризиків, у тому числі військового протистояння, невизначеності і кардинальних трансформацій; це початок найнестабільнішої міжнародної ери", - йдеться у доповіді.

  З часу падіння Берлінської стіни більш як 40 держав на планеті побудували нові стіни проти понад 60 своїх сусідів, в одному лише 2015 року з'явилося 15 нових стін, а в Європі поставлена під загрозу Шенгенська зона, наголошують автори документа.

  Зміна кордонів силою, так само як і прикордонні спори - від України до штучних островів у Південно-Китайському морі, - посилюють серйозність ситуації у сфері безпеки, вважають укладачі доповіді. Вони констатують, що Європі поки що не вдалося розбудувати надійну загальну зовнішню і безпекову політику, здатну проводити кризовий менеджмент, створити пояс стабільності на своїх східних кордонах.

  Замість цього Брюссель, як і раніше, стоїть перед такими проблемами, як хитка домовленість про санкції проти Росії; знаки питання навколо Греції і євро; загроза виходу з ЄС Великої Британії, а також зростаючий популізм і націоналізм.

  Важкою залишається криза взаємовідносин між Росією і Заходом. І у світлі численних зіткнень і військових інцидентів "ризик ненавмисної ескалації незаперечний", у тому числі ризик використання ядерної зброї в євроатлантичному регіоні.

  Нагадаємо, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час прес-конференції, присвяченій його річному звіту заявив, що виконання Мінських угод – єдиний шлях для розв'язання конфлікту на Донбасі.

  Попередній матеріал
  В Італії фіксують аномальне потепління
  Наступний матеріал
  Голлівудський актор обіграв Стівена Гокінга в квантові шахи
  Loading...

  Путін побоявся їхати на Мюнхенську конференцію, щоб не потрапити в ізоляцію – Тарасюк

  Кожну заяву Лаврова на Мюнхенській конференції зустрічали або сміхом, або гулом – Капанадзе

  Столтенберг: Виконання Мінських угод – єдиний шлях для розв'язання конфлікту на Донбасі

  США і Туреччина готові розв'язати конфлікт у Сирії військовим шляхом – Байден