вибори
5.ua

Місцеві вибори у Франції та Іспанії: результати відображають загальнонаціональну тенденцію

  Волевиявлення в Іспанії та Франції відбувалося на місцевому рівні. Втім, результати відображають загальнонаціональну тенденцію.

  Так, Іспанія може розпрощатися із двопартійною системою, яка вкорінилася з часів повалення диктатури Франко. Вибори у найбільш населеному регіоні Андалусія привели до місцевого парламенту одразу п'ять політичних сил.

  Перемогу святкують соціалісти, на другому місці – "Народна партія", що нині при владі. За ними йдуть дві нові політичні сили – "Подемос", партія "Громадяни" та колишні комуністи, що переформатувалися у коаліцію лівих та зелених. Аналітики кажуть, що новачки зіграли на розчаруванні виборців, які втомилися економити.

  У Франції на місцевих виборах у першому турі поразки зазнала провладна сила. Правляча Соціалістична партія посіла лише третє місце. На другому - ультраправий "Національний фронт", під керівництвом Ле Пен, яку за повідомленням місцевих ЗМІ фінансує Росія. Перемогу ж святкує "Союз за народний рух", очолюваний колишнім президентом Франції Ніколя Саркозі. 

  Другий раунд виборів відбудеться вже за тиждень. Влада настільки боїться приходу до влади ультраправих, що сам прем'єр-міністр Франції закликає не голосувати за партію "Ле Пен":

  "Я закликаю всіх республіканців блокувати ультраправих у другому турі. Усі - я наполягаю, всі республіканці повинні виконати свої зобов'язання. Я закликаю кожного поводитися відповідно і привести до перемоги республіканця з лівої або правої партії - байдуже, аби не з ультраправих".

  Попередній матеріал
  Росія веде активну підготовку ударних угруповань на Донбасі, і нікому невідомо, коли вони підуть у наступ – експерт
  Наступний матеріал
  Блокування "Укрнафти" автоматниками: реакція влади
  Теги:

  Голова МЗС Іспанії заявив Лаврову, що кримське питання має вирішуватись у Гаазі

  Місцеві вибори у Франції: "Національний фронт" не зміг здобути перемогу

  Місцеві вибори у Франції: "Національний фронт" не зміг здобути перемогу

  В Ізраїлі проходять парламентські вибори