donnews.ru

Міноборони РФ заявляє, що пожежа на полігоні під Ростовом знищила тільки 10 старих машин

  Однак клуби диму піднімалися на сотні метрів, а гук вибухів і ударна хвиля сягали центру Ростова – повідомляють місцеві ЗМІ.

  Таку суперечливу інформацію наводить ростовський ресурс donnews.ru.

  За даними МО РФ і офіційних російських ЗМІ, в результаті пожежі і серії вибухів на Кузьмінському військовому полігоні пошкоджено близько 10 одиниць колісної техніки, яка вислужила встановлені терміни експлуатації і призначені для списання.

  Військові рапортують: "На полігоні завершена проливка та інженерне розчищення ділянки польового пункту боєпостачання, на якому виникла пожежа в результаті детонації боєукладки артилерійської самохідної установки".

  За словами представника МО, фахівці інженерних підрозділів Південного військового округу обстежують прилеглу територію на предмет наявності вибухонебезпечних предметів.

  У donnews.ru зазначають: "У звично скупих офіційних коментарях Міноборони з'явилося повідомлення про пункт боєпостачання. Раніше повідомлялося, що "всього лише" детонував боєзапас в САУ".

  Однак офіційні установи і ЗМІ досі не надали повідомлень про постраждалих – про це через свої джерела дізнавалися журналісти. ""Поза страуса", як і раніше, залишається улюбленою забавою військових при виникненні надзвичайної ситуації, особливо якщо при цьому є жертви або постраждалі" – нарікають у місцевих медіа.

  Donnews.ru також опублікував відеокадри, на яких виразно чутно цілу серію вибухів на Кузьмінському військовому полігоні, і які ставлять під сумнів заспокійливі слова офіційних кремлівських джерел.

  За неофіційною інформацією, на полігоні горіли склади з боєприпасами, що фактично підтверджують останні заяви МО РФ: пункт боєпостачання, згідно з військовим словником, "організовується в батальйоні на період бойових дій для прийому зброї, утримання запасів боєприпасів, часткової підготовки їх до стрільби і забезпечення ними підрозділів".

  Згідно перших офіційних коментарів від військового відомства, у самохідної артилерійської установки, що виходила на навчання, сталася детонація боєкомплекту. За повідомленням МО РФ, ніхто з військовослужбовців не постраждав – екіпажу вдалося вибратися з САУ.

  Однак згодом стали надходити підтвердження того, що потерпілі були. Спочатку джерело donnews.ru інформувало про чотирьох поранених, потім про шістьох. За уточненими даними з місцевих лікарень, постраждали щонайменше 10 осіб.

  Що стосується збитків, то журналісти з посиланням на власні джерела повідомили про 30 згорілих одиниць техніки. Однак за офіційними даними від Міноборони, вогнем начебто пошкоджено всього близько 10 машин, та й то призначених для списання.

  Попередній матеріал
  "Правий сектор" мітингує під АП
  Наступний матеріал
  На горі Карачун у Слов'янську в пам'ять про загиблих українських бійців посадили дерева

  У мережі з'явились фото та відео масштабної пожежі на військовому полігоні під Ростовом

  Пожежа на складах боєприпасів в РФ триває: евакуювали вже 4 хутори, вибухові хвилі доходять до центру Ростова

  У Ростовській області вибухнула артилерійська установка ЗС РФ і підпалила склад боєприпасів

  Через Ростов до Криму пройшов потяг з написом "Ядерна небезпека" – РНБО