Міністри оборони ЄС обговорили події в Україні

  Підвищення ефективності спільної політики безпеки ЄС, розвиток військових потужностей і оборонної промисловості обговорили на неформальній зустрічі у Ризі міністри оборони держав ЄС.

  Серед основних питань порядку денного були і події на Сході України. 

  "Пріоритетом нині є підтримка імплементації домовленостей, досягнутих у Мінську. Для цього ми надаємо спостерігачам місії ОБСЄ спеціально обладнані автомобілі, дані супутникової розвідки і усе інше, чого вони потребують. Що ж до ідеї української влади про допомогу європейської поліцейської місії у відновленні східних українських кордонів - варто зауважити: мандат такої місії повинні обговорити і схвалити усі члени ЄС", - заявив заступник генерального секретаря європейської агенції з зовнішніх справ Мачей Поповський.

  "Якщо бої на Сході України і далі триватимуть і мінські домовленості і надалі порушуватимуться - ЄС розгляне запровадження нових санкцій у відповідь. Щодо загрози з боку Росії країнам Балтії - поки що ми оцінюємо її рівень як досить низький. Але поведінка РФ непередбачувана і ми повинні бути готові ефективно і адекватно  реагувати у разі агресії", - зазначив міністр оборони Латвії Раймондс Вейоніс.


  Попередній матеріал
  Пайєтт опублікував фото російської системи ППО під Дебальцевим
  Наступний матеріал
  В РНБО підрахували скільки снарядів терористи випускали щодоби на голову одного захисника Дебальцевого

  Турчинов: РНБО схвалила звернення до ООН і ЄС про введення миротворців

  У Ризі починається неформальна зустріч міністрів оборони ЄС

  ЄС все ще вірить у Мінські угоди - Могеріні

  ЄС закликає припинити вогонь на Донбасі та відвести важке озброєння