fakty.interia.pl

Міністр оборони Польщі про агресію Кремля:Немає ніяких підстав для оптимізму

  Віце-прем'єр-міністр і міністр національної оборони Польщі Томаш Семоняк вважає, що Захід розуміє, що криза в Східній Україні не є якимось випадковим інцидентом, а наслідком змін у російській зовнішній політиці.

  Як гість розповів радіо Jedynka, сьогодні більш і більш поширеною є думка, що, якщо не вдасться досягти угоди за столом переговорів - Україна потребуватиме більш конкретної допомоги.

  Після зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президент США Барак Обама заявив, що, якщо дипломатія зазнає невдачі – він розгляне питання поставок зброї Києву. Зі слів Томаш Семоняка, це свідчить про зростаюче нетерпіння президента США щодо конфлікту в Україні. "Цей варіант (надання Україні зброї – Ред.) може стати реальністю, якщо немає ніякого прогресу", – пояснив віце-прем'єр.

  На його думку, візит канцлера Німеччини у Вашингтоні показали, що країни Заходу одностайно оцінює діяльність Москви. Він пояснив, що мета західних країн сьогодні – щоб Україна була стабільною і єдиною, а на сході Європи панував мир. Досягнення цих цілей може відбуватися по-різному. Меркель виступає проти поставок зброї, але заявляє це із найкращими намірами щодо України. Сполучені Штати розглядають інші варіанти. "Мені здається, що ці нюанси більше слугують для посилення тиску на Росію, аніж показують які-небудь відмінності (між країнами Заходу – Ред.)", - сказав він.

  Віце-прем'єр-міністр не захотів відверто прокоментувати можливий продаж польської зброї Україні. Він зазначив: "Для нас найголовнішим завжди буде благо польської держави. Зараз польський інтерес полягає у підтримці України. Ми робимо це в різних областях", - зазначив пан Семоняк. До цього часу Польща надала Києву допомоги на 17 мільйонів. До України було відправлено два транспорти із харчовими запасами, медичними комплектами, спальними мішками, ковдрами та білизною для армії. Ще один конвой вже у стадії підготовки. Це те, що українська армія потребує найбільше", - підкреслив політик.

  Томаш Семоняк обережно оцінює шанси досягнення порозуміння під час зустрічі у середу в столиці Білорусі. За його словами, сьогодні важко бути оптимістом, якщо брати до уваги минулий досвід. Міністр зазначив, що угода, яка була укладена на початку вересня в Мінську, зазнала фіаско. Тож сьогодні світ стоїть перед вибором: або допустити вихід ситуації з-під контролю, наслідки чого можуть бути "абсолютно непередбачувані", або прийти до припинення вогню та укладення угоди.

  "Ніхто не оптиміст, тому що немає ніяких підстав для оптимізму. Це пов'язано з тим, що на Заході довіра до Росії і Володимира Путіна зараз дуже низька". "Проблема полягає не в тому, чи будуть успішними переговори, давайте тримати пальці схрещеними за це, але чи сепаратисти і росіяни зможуть виконати ці умови", - сказав віце-прем'єр.

  За його словами, Ангела Меркель і Франсуа Олланд "чудово обізнані про цю проблему".

  Попередній матеріал
  Турчинов під Маріуполем координує дії сил АТО - РНБО
  Наступний матеріал
  Терористи завдали удару "Градом" по звільненому Комінтерновому – "Азов"

  Захід дасть Україні зброю тільки після проведення ефективних реформ силових структур – Корчілава

  Про надання Україні оборонного озброєння стане відомо, коли ця зброя вже буде в українських військових – Чорновіл

  Штайнмаєр: Якщо переговори не матимуть успіху, ЄС повернеться до питання постачання Україні зброї

  Обама: Рішення про надання Україні зброї ще немає