news.liga.net

Мешканці окупованих територій не можуть стати "частиною розмови" про реформи через вторгнення Росії – представник США в ОБСЄ

  Постійний представник США в Організації з безпеки і співпраці в Європі Данієл Бер вважає, що в загальноукраїнському діалозі щодо реформ мали б брати участь і мешканці тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму.

  Про це він сказав у інтерв'ю "Радіо Свобода".

  За словами Бера, необхідно, щоб і вони брали участь у національному діалозі, "щоб і їхні голоси стали частиною розмови". Даніел Бер визнав, що цьому заважають безліч перепон "через вторгнення Росії, окупацію Криму та безперервну російську агресію на сході України", тож залучити людей із окупованих територій дійсно непросто.

  "Минулого тижня у Відні ми говорили про це з координатором проектів ОБСЄ в Україні (Вайдотасом Вярбою – Ред.) – не плутати зі Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ. Одна з речей, яку ми пропонували, – це використовувати телеконференції і скайп, шукати ще якісь способи дістатись до людей, які зараз фізично недоступні", – сказав представник США в ОБСЄ.

  Як повідомляє видання, Росія регулярно висуває вимоги "прямого діалогу Києва з Донецьком і Луганськом". При цьому має на увазі представників незаконних збройних формувань "ДНР" та "ЛНР". Київ, натомість, неодноразово заявляв, що питання, які стосуються Донбасу, узгоджує тільки з легітимними представниками цього регіону – а не з ватажками сепаратистських формувань, які захопили частину цього регіону зброєю за підтримки Росії і визнані в Україні терористичними.

  Нагадаємо, 13 вересня 2015 року Петро Порошенко заявив, що людям Донбасу треба дати можливість на вільних виборах обрати собі владу. А до того, 9 вересня 2015 року підписав указ про забезпечення проведення демократичних місцевих виборів 25 жовтня.

  Попередній матеріал
  У Львові кореспондент Los Angeles Times презентував "головну книгу" про війну на Донбасі
  Наступний матеріал
  У кожній європейській країні існує партія, "підгодована" Кремлем – експерт
  Теги:
  Loading...