business.ua

Меркель та Олланд: принципи ЄС мають цілковито дотримуватися

  Принципи ЄС мають цілковито дотримуватись, особливо що стосується свободи пересування та відсутності дискримінації.

  Про це після першого дня саміту у Брюсселі сказали президент Франції Франсуа Олланд та канцлер Німеччини Ангела Меркель.

  Ці слова були відповіддю на вимоги прем’єра Великої Британії Девіда Кемерона, за виконання яких його держава залишиться у складі ЄС. Найскладнішими називають питання щодо єврозони та соціальних виплат для біженців з Близького Сходу.

  "Орієнтовно до лютого, точнішу дату скоординує Туск, як президент Європейської ради, ми будемо інтенсивно обговорювати питання свободи пересування та соціальної допомоги, щоб вже у лютому досягти згоди, особливо щодо умови про соцвиплати. Це не буде легко, але за бажання можна знайти прийнятні рішення", -  заявила Меркель.

  "Коригування та певні умови – ухвалені. Але європейські принципи, європейські правила та європейські угоди потрібно поважати. Керуючись цим, ми маємо продовжувати дискусію", - зазначив, у свою чергу, президент Франції.

  Чільники Німеччини і Франції наголосили, що в таких питаннях допустимі коректування, але європейських правил та принципів потрібно дотримуватись.

  Попередній матеріал
  "Реанімаційний пакет реформ" підтримує урядовий проект бюджету на 2016 рік - експерт
  Наступний матеріал
  Яценюк: Уряд запроваджує мораторій на виплату так званого "російського боргу"