Меркель 5.ua

Меркель: Криза з мігрантами ставить під загрозу майбутнє шенгенської угоди

Якщо країни єврозони не впораються із потоком мігрантів, майбутнє шенгенської угоди постане перед загрозою.

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, передає "5 канал". Вона також вона попередила мешканців своєї країни, що кризу з біженцями швидко не вирішити. Отже, німці мають продемонструвати гнучкість та терпіння стосовно новоприбулих із Близького сходу та Африки. Також Меркель закликала пришвидшити процедуру розгляду заяв мігрантів на притулок та позбутися атмосфери ненависті до них у країні.

"Мене непокоїть ця ненависть, ця атмосфера ненависті у нашій країні. Я твердо заявляю про симпатію до новоприбулих. Ані особистий досвід, ані жодна історична подія не можуть виправдати негідної поведінки деяких наших громадян", - наголосила Меркель щодо браку толерантності.

Тим часом французький прем'єр-міністр Мануель Вальс та голова МВС Франції Бернар Казнєв зустрілися із високопосадовцями із ЄС, щоби обговорити вирішення мігрантської кризи в Європі. Вальс наголосив, що права мігрантів слід поважати, і кожен, хто отримає статус біженця, отримає допомогу.

Кордон між Францією та Британією повністю під контролем і влада посилить заходи проти напливу мігрантів, наголосив Вальс. Він порадив мігрантам розглянути легальні шляхи, які ведуть до країни: не через тунель під Ла Маншем, а через спеціальні пункти пропуску біженців.

"Той, хто прибуває в Кале із наміром нелегально перетнути кордон, має розуміти, що тут ця подорож і завершиться", - сказав Вальс. Він підкреслив, що Шенгенська угода передбачає не просто скасування внутрішніх кордонів, а також посилення зовнішніх.

Раніше президент Європейської Ради Дональд Туск назвав вирішення міграційної кризи найважливішим на сьогодні завданням для Європи. "Це літо підтвердило, що міграція залишається ключовим питанням для Європи у найближчі роки", - заявив він. "Як ми бачили в Австрії та в Середземному морі, торгівля людьми та незаконне ввезенням мігрантів є не тільки брудною справою, це насправді є масовим вбивством. Сьогодні контрабандисти є потенційними масовими вбивцями. Ми повинні зробити все від нас залежне, щоб це зупинити", - наголосив президент ЄР.

Попередній матеріал
Через події під Верховною Радою прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за чотирма статтями
Наступний матеріал
Мірошниченко звинувачує Авакова в бездіяльності, яка "призвела до теракту"
Теги:
Loading...