rus.delfi.lv

Меркель і Кемерон домовилися щодо більшості реформ ЄС

Дипломати вкотре зустрілися, щоб обговорити подальші реформи ЄС, яких вимагає Об'єднане королівство

Велика Британія залишиться в Євросоюзі, але для цього і державі, і союзу держав треба йти на поступки та компроміси. Так вважає канцлер Німеччини Ангела Меркель після зустрічі з британським прем'єром Девідом Кемероном. Дипломати вкотре зустрілися, щоб обговорити подальші реформи ЄС, яких вимагає об'єднане королівство.

Щодо більшості змін вже домовились – лишилося врегулювати ще кілька питань щодо соціального забезпечення та міграції. Кемерон підкреслив - його вимоги необхідні для захисту суверенітету держави. В свою чергу канцлер Німеччини заявила, що збереження членства в Євросоюзі також і в інтересах Великої Британії. 

"Ми спільні у розумінні, що Євросоюзу потрібно ще багато змінити для підвищення конкурентоспроможності, прозорості та подолання бюрократії. І я думаю, кожна держава-член має докласти задля цього власних зусиль. Бо у нас спільний ринок, але не соціальний союз, щоб бути певними, що національні соціальні системи захищені", - зазначила Меркель.

Як повідомляв 5.ua, Велика Британія вирішила провести референдум щодо виходу з ЄС. Раніше ідею підтримав парламент, а 17 грудня референдум здобув і королівську санкцію. Міністр закордонних справ Філіп Хеммонд заявив, що британці матимуть змогу остаточно вирішити питання відносин країни з ЄС.

Попередній матеріал
Історична зустріч Папи Римського і патріарха Кирила завершилась угодою про мир
Наступний матеріал
Ленінопад на Одещині: демонтаж пам'ятника тривав понад 5 годин
Теги:
Loading...

Кемерон сподівається на компроміс щодо членства Великої Британії в ЄС

Кемерон і Меркель обговорили реформи Євросоюзу

Меркель і Кемерон підтримали продовження санкцій проти РФ до повного виконання Мінських угод