Майбутнє безпеки Польщі залежить від долі України - Коморовський

  Україна є ключем до Росії. У разі позитивних змін в Україні, Росія також змушена буде змінюватися у позитивному напрямі і менше згадуватиме про імперські амбіції.

  Таке заявив президент Польщі Броніслав Коморовський у неділю під час передвиборчої зустрічі в місті Юзефув, інформує "Укрінформ".

  "Україна є ключем до Росії. Якщо Україна втримає свою незалежність, Росія рано чи пізно змушена буде зосередитися на власній внутрішній політиці, на модернізації країни, на зростанні заможності своїх громадян", - наголосив польський президень.

  Він додав, що у разі успіху Росії в Україні Москва продовжить імперську політику і відбудовуватиме зони впливів, що є загрозою для Польщі.

  "Сьогодні безпека Польщі і наступних поколінь вирішується через долю України, чи вона буде незалежною і утримає прозахідний курс, чи її втягнуть у східний курс", - додав він.

  Коморовський зазначив, що Україна у перспективі має стати членом ЄС і разом з Польщею будувати безпечне майбутнє в Європі.

  Він зауважив, в польсько-українських відносинах не завжди "панувала ідилія", часом історія була "кривавою" і в цьому винні обидві сторони. Водночас він наголосив, що з кожного польсько-українського конфлікту користь мав хтось інший – найчастіше Росія.

  Польща й Україна мають йти шляхом історичного примирення, як це зробили у міждержавних відносинах більшість країн Європи, зазначив польський президент.

  Попередній матеріал
  Від ідеї моста між заходом і сходом треба відмовитися - екс-комісар ЄС
  Наступний матеріал
  В Єйську заявили, що відправили уламок малайзійського "Боїнга" назад на Донбас

  Перші навчання УкрПолЛитБриг відбудуться восени цього року - Міноборони Польщі

  Чергове засідання міжпарламентської асамблеї України та Польщі відбудеться у червні

  Прем’єр-міністр Польщі також не поїде на парад до Москви

  У Польщі скасували концерт Бреговича за його антиукраїнські заяви