Фото belvpo.com

Литва затвердила нову військову стратегію: найбільша загроза - з боку Росії

  Міністр оборони Литви затвердив нову військову стратегію Литви, в якій представлений аналіз ситуації безпеки в країні, вказані загрози Литви та визначені військові цілі

  У четвер міністр оборони Литви Юозас Олекас затвердив нову військову стратегію Литовської Республіки, в якій представлений аналіз ситуації безпеки в країні, вказані загрози Литві, визначені принципи політики оборони, військові цілі, вимоги до литовської армії і військових сил країни, повідомляє видання Delfi.

  "Військова стратегія 2012 року вже не відповідала реаліям безпеки і виникаючим новим завданням Литовської армії. З урахуванням досвіду Грузії і України, литовська армія повинна бути готова реагувати швидко як самостійно, так і разом з союзниками, як на звичайні військові загрози, так і на неконвенційні", - заявив міністр оборони.

  У новій військовій стратегії констатується, що в Литві ситуація безпеки погіршилася, а дії Росії, що руйнують засновану на правилах систему безпеки Європи, викликають найбільшу загрозу безпеці Литви.

  У документі вказується, що ймовірність конвенційної військової агресії проти Литви або інших країн регіону вже не є теоретичною, і в майбутньому може зростати. Підкреслюється, що литовська армія повинна вміти в мирний час проводити обмежені військові операції, реагуючи на збройні інциденти місцевого характеру і порушення кордону. У стратегії затверджено прагнення, щоб у Литві постійно були дислоковані сили союзників НАТО і озброєння. 

  Як повідомляв 5.ua, Литва поновила постійний призов до лав армії. Нова литовська армія складатиметься із призовників і професіоналів, які працюють за контрактом. Головна мета повернення призову - це заповнення військових частин і підготовка резерву.

  Попередній матеріал
  Киян попереджають про можливі зміни в роботі метро через футбольний матч
  Наступний матеріал
  Лисенко повідомив про чергові втрати серед українських військових на Донбасі
  Теги:
  Loading...

  Литва поновила постійний призов до лав армії

  МЗС Литви: Ми ніколи не визнаємо незаконну окупацію і анексію Криму

  Міністри оборони Швеції та Литви засудили агресію Росії щодо України