ru.delfi.lt

Литва відновить загальний військовий обов'язок для населення - Грібаускайте

  Сьогодні в Литві на засіданні Держради з оборони було прийнятє рішення ініціювати повернення обов'язкової військової служби.

  Обов'язкову військову службу хочуть повернути через зміну геополітичної ситуації, заявила Даля Грибаускайте, передає Delfi.

  Військовий обов'язок стосуватиметься молодих чоловіків у віці від 19 до 26 років. Припускають, щорічно призиватимуть 3000-3500 тис. чоловік. Як і раніше, від обов'язкової військової служби будуть звільнені студенти, одинокі батьки, які виховують малолітніх дітей, особи, непридатні для служби за станом здоров'я.

  Після того, як Литва перейшла до професійної армії, на службу стало приходити не стільки людей, на скільки сподівалися. Комплектація частин - далека від ідеалу, тому повернення призову оцінюється, як ефективний спосіб поліпшення підготовки Литви до відбиття можливої ​​агресії.

  Крім того, згідно з підрахунками, підготовка призовників, навчання та утримання обійдеться державі майже в два рази дешевше, ніж аналогічна підготовка професійних військових. 

  Якщо парламент схвалить запропоновані поправки, то перший заклик відбудеться у вересні цього року, повідомила Грібаускайте.

  Попередній матеріал
  Клімкін розповів про результати зустрічі "нормандської четвірки"
  Наступний матеріал
  Клімкін в березні відвідає Японію

  Україна та Литва підписали план оборонного співробітництва на 2015 рік

  Литва вирішила закрити одне зі своїх консульств у Росії

  Литва закликає НАТО посилити заходи безпеки в країнах Балтії

  Литва проводить най масштабніші у своїй історії міжнародні військові навчання