Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте в Нью-Йорку на засіданні Генеральної асамблеї ООН, передає "Укрінформ".
"Ветування резолюції щодо створення трибуналу по збитому МН-17 чи відзначення роковин різанини у Сребрениці немає виправдання і є образою пам'яті жертв. Воно також ставить запитання щодо необхідності у ХХІ столітті Радбезу в його нинішній формі", - наголосила Грібаускайте.
Вона зазначила, що для збереження довіри до Ради безпеки її слід невідкладно реформувати. "Для збереження довіри до себе, найменше, що Радбез може зробити – це покласти край праву вето у випадках геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів", - зазначила президент Литви.
На її переконання, дієва Рада безпеки могла б гарантувати створення гуманітарних коридорів у Сирії, вжити заходів для припинення невибіркових бомбардувань та гарантувати відповідальність за порушення прав людини. "Радбез не зміг зробити цього, і мільйони сирійців були змушені тікати. Окрім покриття злочинців, чотири вето на резолюції по Сирії не зробили нічого для вирішення ситуації. Як результат, сьогодні ми маємо найбільшу гуманітарну кризу у світі", - наголосила вона.
Як повідомляв 5.ua, 29 вересня Президент України Петро Порошенко під час виступу на загальних дебатах Генасамблеї ООН заявив, що використання Російською Федерацією права вето як "ліцензії на вбивство" є неприйнятним.