Лукашенко politikus.ru

Лукашенко помилував колишнього кандидата в президенти

  Крім нього, білоруський президент помилував ще п'ятьох політичних в'язнів.

  Президент Білорусі Олександр Лукашенко прийняв рішення про помилування колишнього кандидата в президенти країни Миколи Статкевича, засудженого до шести років в'язниці за участь в акції протесту в 2010 році. Про це пише Meduza з посиланням на "БелТА".

  Окрім Статкевича, також помилувані Микола Дідок, Ігор Оліневич, Євген Васькович, Артем Прокопенко та Юрій Рубцов.

  Дружина Статкевича Марина Адамович підтвердила виданню "Хартія'97", що її чоловік вже вийшов на свободу і зв'язався з нею.

  Meduza зазначає, що Микола Статкевич брав участь у виборах президента Білорусі в грудні 2010 року. Після підбиття підсумків виборів він взяв участь в акції протесту проти перемоги в голосуванні Олександра Лукашенка. Статкевича затримали, в 2011 році він був засуджений до 6 років в'язниці.

  Організація Amnesty International визнала Рубцова і Статкевича в'язнями сумління. Крім того, білоруські правозахисники раніше неодноразово заявляли, що Дідок, Оліневич, Васькович і Прокопенко теж є політичними в'язнями.

  Як повідомляв 5.ua, у липні Лукашенко влаштував для Жерара Депардьє майстер-клас із косовиці та показав йому свою резиденцію.

  Попередній матеріал
  Росія видає себе за переговірника, а не за частину проблеми – експерт
  Наступний матеріал
  Протягом дня бойовики завдали ударів по Щастю, Широкиному та Опитному – прес-центр
  Теги:
  Loading...