авіація_літачки_Лондон 5.ua

Лондон відзначив парадом авіації 75-річчя Битви за Британію

  75-ту річницю початку Битви за Британію відзначають у Сполученому Королівстві.

  З нагоди цієї дати над Лондоном провели повітряний парад. У польоті взяли участь як сучасні винищувачі, так і літаки Королівських військово-повітряних сил часів Другої світової. Маршрут параду пролягав над Букингемським палацом. З балкона військових льотчиків привітали члени королівської родини.

  Після параду королівська сім'я чествуватиме шістьох пілотів-ветеранів, які брали участь у тому бою. Битва за Британію - це повітряні бої між британською авіацією та військово-повітряними силами Третього рейху, які тривали майже чотири місяці і закінчилися поразкою нацистів.

  Назва пішла від промови Вінстона Черчиля 18 червня 1940-го року: "Битва за Францію закінчилася. Я очікую, що битва за Британію ось-ось почнеться". Британські історики датують перебіг битви від 10 липня до 31 жовтня 1940, бо саме в цей період відбувалися найжорстокіші сутички у небі та бомбардування промислової та цивільної інфраструктури. Німецькі історики датують подію від середини серпня 1940 аж до 31 травня 1941, аргументуючи це тим, що саме в кінці травня основні сили Люфтваффе були переправлені на схід, для здійснення Операції Барбаросса.

  Попередній матеріал
  Зараз розмови про відновлення ядерного статусу України зашкодять державі - Чалий
  Наступний матеріал
  На жаль, зараз не йдеться про гарантії Будапештського меморандуму - Чалий
  Loading...