wyborcza.pl

Лінкявічюс: ЄС скасує санкції проти Білорусі до кінця місяця

  Міністр закордонних справ Литви повідомив, що Євросоюз до кінця місяця повинен прийняти рішення про відкликання санкцій проти Олександра Лукашенка і більше сотні білоруських чиновників.

  Про таке Лінас Лінкявічюс заявив сьогодні, 12 жовтня, після зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн-членів ЄС у Люксембурзі, де дипломатам представили інформацію про минулі президентські виборах у Білорусі, передає Delfi. "Ми поки не отримували ніяких повідомлень, які ускладнили б ситуацію. Ми повинні отримати офіційні рапорти і далі все піде згідно з процедурами. Якщо все буде проходити рівно, то до кінця місяця це рішення має бути прийнято", - заявив міністр. Наразі йдеться про тимчасове – на чотири місяці – відкликання санкцій

  За словами Лінаса Лінкявічюса, санкції проти Білорусі відкличуть з урахуванням передвиборчого звільнення з в'язниць політв'язнів, хоча Мінськ не виконав вимогу про їхню реабілітацію. Із цього приводу міністр зазначив: "Так, тут не все до кінця зроблено, але наша мета – підтримати мотивацію білоруської влади, щоб не було вороття до репресій, очевидних порушень прав людини. Хочеться, щоб наші дії обумовлювали зміни, а не гальмували їх або повертали б назад ". Зараз санкції ЄС включають заборону в'їзду на територію ЄС і заморожування рахунків приблизно півтораста білоруських чиновників.

  Нагадаємо, напередодні спостерігачам ОБСЄ не дали доступу до процесу підрахунку голосів на президентських виборах у Білорусі.

  Попередній матеріал
  Вінник: Ми ніколи не приховували, що замороження конфлікту на Донбасі грає на користь України
  Наступний матеріал
  Путін переорієнтувався на Сирію, бо програвав в Україні – екс-заступник голови Генштабу