Лідери США і Куби зустрінуться для перших за півстоліття перемов на найвищому рівні

  Наразі зустріч на найвищому рівні уже провели урядовці США і Куби – теж уперше за майже 50 років. Держсекретар США Джон Керрі мав двогодинні закриті перемови з міністром закордонних справ Куби Бруно Родрігесом.

  Про таке повідомляє британська телерадіомовна компанія BBC.

  Міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес і держсекретар США Джон Керрі зустрілися в Панамі – але більшість подробиць зустрічі наразі невідомі. Посадовці провели закриті переговори після прибуття на саміт в Панамі.

  Наразі відомо, що державний департамент США уже рекомендував бути вилучити Кубу зі списку держав-спонсорів тероризму. Такий крок прокладає шлях для відкриття роботи посольств обох країн.

  Президент США Барак Обама і кубинський лідер Рауль Кастро також мають зустрітися на "саміті Америк" в Панамі у найближчі дні.

  У минулому співставна нарада високого рівня була у 1959 році, коли Фідель Кастро зустрівся з тодішнім віце-президентом Річардом Ніксоном.

  Дипломатичні відносини між країнами були скасовані два роки потому, але в минулому році Обама оголосив початок "нової глави" у їхніх відносинах. Також Обама наказав переглянути міжнародний статус Куби, який відтепер різко зміниться.

  Попередній матеріал
  На Сумщині 18 дітей госпіталізовано через отруєння
  Наступний матеріал
  Закон про борців за незалежність України важливий і для нинішніх борців – В’ятрович
  Теги:

  США і Куба вперше за 50 років провели успішні переговори з відновлення дипвідносин

  Куба звільнила 53 в'язнів за вимогою США

  США і Куба обмінялись в’язнями, звинуваченими у шпигунстві

  США і Куба почали перемовини щодо нормалізації відносин