саміт Брюссель(Греція) 5.ua

Лідери єврозони досягли домовленості щодо боргу Греції

  Виходу Греції з Єврозони не буде - з цим одностайно погодилися учасники засідання у Брюсселі.

  Нарешті, після багатогодинних переговорів і консультацій, вдалося досягти згоди між Грецією та Європою. Компромісна угода передбачає негайні і глибокі реформи та програму фінансового порятунку для країни. Греція має підписати документи щодо впровадження реформ у рекордно короткий термін - до середи. Щойно грецький парламент підпише документ, країни єврозони нададуть Афінам чергову позику у 80 млрд євро.

  Новий рятувальний план також мають узгодити кілька європейських парламентів. На 17-годинних переговорах вмовляли греків вдатися до чергового скорочення пенсій та змін у трудовому законодавстві, а ще - допустити кредиторів до нагляду за усіма реформами у країні. Греція вважає ці вимоги змовою, спрямованою на знищення економіки країни.

  "Греція безліч разів говорила, що хоче залишитися в зоні євро. Довіру можна відновити. Немає причин сумніватися, що закони, зазначені в угоді, будуть підписані грецьким парламентом у середу. Переваги цієї домовленості більші, ніж недоліки. Так збережеться законність, а масштабні реформи підуть на краще Греції в майбутньому", - зазначила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

  "Країни єврогрупи спільно з інституціями працюватимуть над впровадженням угоди. Це відбуватиметься згідно з національними процедурами. Міністри фінансів негайно розпочнуть обговорення короткотермінової допомоги Греції, так званого проміжного фінансування", - заявив голова Європейської Ради Дональд Туск.

  Попередній матеріал
  У Верховній Раді можуть створити ТСК щодо розслідування злочинів проти Євромайдану
  Наступний матеріал
  Мукачівська стрілянина є наслідком нехтування проблемами добровольчих батальйонів – "Самопоміч"