РИА56

"Ленінопад" в Росії почався з Оренбурзької області

  Напередодні, 7 квітня, пізно ввечері у сквері імені Леніна невідомі активісти зруйнували пам'ятник "вождю" комуністів.

  У вівторок близько 21:30 до чергової частини поліції міста Бузулук Оренбурзької області РФ надійшов дзвінок від очевидців. На місце події в сквер ім. Леніна виїхала оперативна група, яка виявила пам'ятник у зруйнованому стані: були відсутні голова і права рука.

  Про таке повідомляє місцева інформагенція "Оренбуржье".

  За словами свідків, біля пам'ятника в той момент знаходилися 6-7 чоловік віком 17-18 років. Крім того, подію зафіксували камери відеоспостереження. Відеозаписи зараз вивчає поліція.

  За даним фактом уже проводять перевірку, по закінченні якої буде вирішуватися питання про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи – прокоментували ситуацію у прес-службі УМВС РФ по Оренбурзькій області.

  Сьогодні вранці, 8 квітня, на місці знаменної події побували місцеві чиновники і керівники спецслужб і поліції.

  У міській адміністрації сподіваються, що подія не має політичного характеру, оскільки на місці інциденту відсутні будь-які гасла, заклики та символіка (як, наприклад, у Челябінську, де бюст Леніна розфарбували у синьо-жовті кольори). Чиновники вірять у хуліганський мотив: кажуть, можливо хтось повис на руці Леніна, а камінь не витримав і обвалився.

  Глава Бузулука Валерій Рогожкін розповів, що пам’ятник оглянуть експерти, які дадуть висновок, чи можливо відновити пам'ятник, чи поставити новий. "У будь-якому випадку, пам'ятник Леніну в місті буде", – запевнив чиновник, і поділився ідеєю: оновлений варіант пам'ятника Леніну передбачається перенести зі скверу ім. Леніна на вулицю Леніна.

  Місцеві журналісти зазначили, що зараз час в місті Бузулук стоїть ще один пам'ятник "вождю пролетаріату", який перебуває в аварійному стані і незабаром буде демонтований з міркувань безпеки.

  РИА56

  Попередній матеріал
  "Батьківщина" і "Радикальна партія" будуть намагатися вийти з коаліції - Шрайк
  Наступний матеріал
  Нардепи мають входити до складу комісій, які розробляють зміни до Конституції – заступник глави АП

  У Челябінську бюст Леніна розфарбували у синьо-жовті кольори

  У Запорізькій області за ніч знесли чотири пам'ятники Леніну

  Ленінопад на Донеччині: у Добропіллі знесли радянський монумент

  В окупованому Криму відклали ремонт порту, зате реставрували Леніна