ua.korrespondent.net

Китай ухвалив воєнну стратегію

  Ситуація на планеті в цілому нестабільна, велика загроза локальних збройних конфліктів, але навряд чи це загрожує перерости у Третю світову війну.

  Таку оцінку дали у "Військовій стратегії КНР" - першій Білій книзі про військову доктрину Китаю, опублікованій у вівторок прес-канцелярією Держради Китаю, передає "Укрінформ".

  "В осяжному майбутньому світова війна маловірогідна, очікується, що міжнародна ситуація в цілому буде мирною", - вважають автори стратегії. Вони обгрунтовують свою думку тим, що з часом становлення багатополярного світу, економічної глобалізації та інформатизації суспільства міжнародне співтовариство все більше стає спільнотою з єдиною долею. Наголошується зростання впливу миролюбних сил і нарощування антивоєнних чинників.

  Водночас, "світ, як і раніше, стикається як з реальними, так і потенційними загрозами регіональних воєн". Новий розвиток можуть отримати гегемонія, політика сили і неоінтервенціонізм. Зростання активності демонструє діяльність терористів, складною і мінливою залишається ситуація довкола міжетнічних і міжконфесійних протиріч, територіальних суперечок та інших актуальних проблем.

  "Війни невеликого масштабу, конфлікти, що раз у раз виникають, і кризисні ситуації стали нормою для декількох регіонів", - зазначається в документі. Сам Китай запевняє, що ніколи не нападатиме першим, але обіцяє дати відсіч у разі агресії, і загалом не допустить порушення своїх територіальних і суверенних прав.

  Попередній матеріал
  Завтра в Києві робоча група "Україна-НАТО" розглядатиме воєнні реформи
  Наступний матеріал
  На Донеччині міліціонер отримав хабар від жінки за закриття проти неї справи про співпрацю з терористами

  Китай знову став головним кредитором США

  Китай та Індія уклали угоди на понад $ 22 млрд

  Два китайських фрегати увійшли у Чорне море з курсом на Новоросійськ

  Японська і китайська платіжні системи відмовились випускати карти для банку друзів Путіна