Китай
5.ua

Китай надасть позику в $15 мільярдів для будівництва доступного житла в Україні

  Китайська компанія CITIC ConstructionCo. Ltd надасть Україні позику в розмірі 15 мільярдів доларів на будівництво доступного житла.

  Меморандум підписали сьогодні у Києві уповноважений глави Мінрегіону України та уповноважений CITIC ConstructionCo. Ltd, повідомляє "Укрінформ".

  Повідомляється, що кредит дається під мінімальні відсотки, терміном на п'ятнадцять років із правом пролонгації.

  В міністерстві додали, що в Україні буде реалізовано пілотний проект інвестиційною вартістю до 1 мільярда доларів. Компанія CITIC розглядатиметься як генеральний підрядник – замовник із реалізації проектів, Мінрегіон займатиметься підготовкою та реалізацією проектів.

  Йдеться, що меморандум передбачає розвиток державної житлової політики, будівництва доступного житла, формування фонду соціального житла, розгортання молодіжного житлового будівництва, кредитування індивідуальних сільських забудовників, реалізацію інфраструктурних проектів.

  На сьогодні у квартирній черзі офіційно перебувають понад 800 тисяч українських родин. Для вирішення цієї проблеми нинішніми ринковими інструментами державі потрібно понад 100 років, констатували в Мінрегіоні.

  У повідомленні йдеться, що CITIC ConstructionCo. Ltd. – це дочірня компанія Китайської державної міжнародної трастово-інвестиційної корпорації CITIC Limited. Компанія має повноваження виконувати підряди на будівельні проекти за межами Китаю.

  Повідомляється, що серед найбільших проектів, які компанія CITIC Construction виконала останнім часом – будівництво головного стадіону Олімпіади-2008 у Пекіні, будівництво соціального житла в Анголі на загальну суму $10 млрд, будівництво швидкісної автостради в Алжирі на загальну суму $6,3 млрд, будівництво метро в Тегерані (Іран), будівництво потужного комплексу з виробництва цементу в Білорусі.

  Попередній матеріал
  Політичний експерт: публічний арешт – це вперше в нашій історії
  Наступний матеріал
  Листівки і газети стають передовим інформаційним засобом в АТО – експерт

  Порошенко: уряд Швеції виділить Україні безвідсоткову позику у $100 млн

  Мінфін отримав 2,032 млрд грн. за облігації внутрішньої державної позики

  Завдяки позикам Україна вийде з кризи за два роки - Яценюк

  ООН виділяє понад $2 млн на створення робочих місць для переселенців з Донбасу