sockraina.com

Кремль спробував відключити Росію від інтернету – але не зміг

  Мінкомзв'язку РФ і Роскомнадзор навесні 2015 провели експеримент, під час якого спробували змоделювати відключення Росії від закордонного сегменту інтернету.

  Про таке на прес-конференції Медіа-комунікаційного союзу (МКС) розповів його віце-президент і гендиректор провайдера "Ер-Телеком" Андрій Семериков, передає профільне видання CNews.

  Зі слів Семерикова, в ході експерименту великим операторам зв'язку розіслали вказівки блокувати іноземний трафік на певних магістральних каналах. Гендиректор "Ер-Телекому" повідомив: повністю перекрити трафік не вдалося, оскільки він продовжував йти за кордон, а встановити його маршрути виявилося неможливо. На думку Семерикова, такий експеримент російської влади провалився через велику кількість дрібних провайдерів в РФ. У цих надавачів інтернету відсутні системи управління трафіком (DPI), що не дозволяє державі управляти їх трафіком. Також провайдери часто використовують супутникові канали, через що утворюються неконтрольовані владою стики між російським і закордонним інтернетом.

  На підтвердження цієї інформації у виданні зазначають: у вересні 2014 року Рада безпеки Росії обговорювала можливість відключення інтернету "за надзвичайних обставин". На засіданні ради 1 жовтня президент РФ Путін запевнив, що держава не стане обмежувати доступ в мережу, але буде "вживати заходів щодо підвищення захищеності мереж зв'язку заради забезпечення свого суверенітету".

  Сам же чільник Медіа-комунікаційного союзу запевнив: підтримує посилення державного контролю над діяльністю невеликих операторів кабельного ТБ і інтернет-провайдерів. За його даними, зараз в Росії налічується близько 11 тис. власників ліцензій на надання телевізійних та інтернет-послуг.

  Попередній матеріал
  Китай заявив про підтримку незалежного розслідування катастрофи MH17
  Наступний матеріал
  СБУ вилучила в Києві велику партію вогнепальної зброї і вибухівки
  Теги:
  Loading...