Дзеркало тижня

Кремль обурений: у США закрили п'ять із шести почесних консульств РФ

  П'ятеро почесних консулів Росії у США позбавлені акредитації за втручання Кремля в роботу американських дипломатів та закриття Американського центру в Москві і ще 28 об'єктів по всій Росії.

  Державний департамент США прийняв рішення про закриття п'яти з шести почесних консульств Росії, що діяли на території країни, передає Meduza. Акредитації відкликані у почесних консулів в Каліфорнії, Юті, Міннесоті, Флориді і Пуерто-Ріко.

  У Москві, повідомила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, обурені рішенням Вашингтона відкликати акредитації. Російські почесні консульства отримали по електронній пошті з Держдепу короткі повідомлення про те, що рішення про їх закриття прийнято, ще 13 січня.

  У посольстві Російської Федерації у Вашингтоні вважають, що підстав для подібного рішення у Держдепартаменту США не було, оскільки звинувачення росіян "в ескалації напруженості в двосторонніх справах" начебто "не витримують критики".

  У відповідь на це офіційний представник Держдепартаменту Марк Тонер назвав причину закриття п'яти російських консульств, передає "Новая газета". За офіційними даними, США позбавили акредитації п'яти почесних консулів РФ у відповідь на втручання Росії в роботу американських дипломатів. Серед іншого, йдеться про "постійне переслідування наших співробітників, а також примусове закриття Американського центру в Москві і 28 американських об'єктів по всій Росії".

  Прес-секретар Держдепу пояснив, що це не позначиться на діяльності російських дипломатів, посольства, генерального консульства і Культурного центру у Вашингтоні, але додав, що американська влада вживатиме додаткових заходів, якщо "спроби перешкодити дипломатичної і консульської роботі в Москві будуть продовжуватися".

  Нагадаємо, минулого тижня спецслужбам США доручили розслідувати фінансування Кремлем європейських політичних партій.

  Попередній матеріал
  Тандіт: Ситуація щодо Донбасу для України розвивається позитивно
  Наступний матеріал
  У мінському переговорному процесі Україна діє активно на контрзаходах – експерт

  Представники Держдепу США і USAID наприкінці січня приїдуть в Україну оцінити потреби в подальшій допомозі

  Польща і США розпочали спільні військові навчання

  Експерт розповів про відмінність позицій США і ЄС щодо окупованого Донбасу

  США не підуть у відносинах з Росією на поступки щодо України і не скасують санкції через Крим - американський посол в Естонії