Країни ЄС домовилися розділити між собою 60 тисяч мігрантів

Євросоюз розподілить 60 тисяч мігрантів на добровільних засадах.

Про це вдалося домовитися на екстреному саміті ЄС, що нині триває у Брюсселі. Раніше не усі країни приставали на пропозицію Єврокомісії розподіляти біженців за квотами. Чехія посилювала контроль на кордонах, а Угорщина заявила про намір будівництва стіни на кордоні з Сербією.

Як бути з нелегальними мігрантами лідери країн-членів ЄС вирішували від учора. На екстрений саміт до Брюсселя вони приїхали передусім через біженців. Шукачі кращої долі тікають від військових конфліктів із африканського континенту та азійських країн і причалюють до берегів Італії та Греції. Лише цього року до цих країн морем прибули понад 120 тисяч мігрантів. А звідти вони намагаються потрапити вглиб Європи на захід. На пропозицію Єврокомісії розподілити нелегальних мігрантів за квотами пристали не усі країни. Відтак, на саміті у Брюсселі вирішили домовитися добровільно розділити між країнами ЄС 60 тисяч мігрантів протягом двох років.

"Йдеться про сорок тисяч мігрантів, а також двадцять тисяч біженців із Сирії та Іраку, які зараз перебувають у тимчасових таборах. Європейські країни мають розподілити їх на добровільних засадах згідно з рішенням Європейської Ради", - заявив президент Франції Франсуа Олланд.

Деталі механізму розподілу, щоправда, ще не узгодили. Це питання лідери ЄС розглянуть у липні. Невідомо також, коли саме почнеться розподіл. А поки що в Італії та Греції, які вже тріщать від кількості нелегальних мігрантів, мають звести тимчасові центри для прийому та перебування біженців. Там їх реєструватимуть, а тоді розподілятимуть між країнами-членами ЄС.

"Звичайно це дуже велика проблема і ми маємо допомогти Італії, а також Мальті та Греції, де ситуація з нелегальними мігрантами кричуща. Напружена ситуація також в Угорщині та Болгарії. Ми маємо об'єднатися і показати солідарність у розв'язанні цієї проблеми", - заявила президент Литви Даля Грібаускайте.

Солідарними готові бути не усі. Попри досягнуті домовленості, в ЄС немає одностайності в питаннях політики щодо біженців. Угорщина пропонує відправляти біженців назад до країн ЄС, з яких вони прибувають. А раніше уряд взагалі погрожував відгородитися стіною на кордоні з Сербією, звідки йде найбільший потік мігрантів. Відтак, під час саміту вирішили, що Угорщина, Болгарія та Велика Британія не прийматимуть додаткових біженців.

"5 канал"

Попередній матеріал
У Сочі небезпечно піднявся рівень річки Херота (відео)
Наступний матеріал
Ми повернули Крим до порядку денного політичного світу – Біденко