мігранти в Середземному морі
5.ua

Країни ЄС домовилися розділити між собою 60 тисяч мігрантів

Євросоюз розподілить 60 тисяч мігрантів на добровільних засадах.

Про це вдалося домовитися на екстреному саміті ЄС, що нині триває у Брюсселі. Раніше не усі країни приставали на пропозицію Єврокомісії розподіляти біженців за квотами. Чехія посилювала контроль на кордонах, а Угорщина заявила про намір будівництва стіни на кордоні з Сербією.

Як бути з нелегальними мігрантами лідери країн-членів ЄС вирішували від учора. На екстрений саміт до Брюсселя вони приїхали передусім через біженців. Шукачі кращої долі тікають від військових конфліктів із африканського континенту та азійських країн і причалюють до берегів Італії та Греції. Лише цього року до цих країн морем прибули понад 120 тисяч мігрантів. А звідти вони намагаються потрапити вглиб Європи на захід. На пропозицію Єврокомісії розподілити нелегальних мігрантів за квотами пристали не усі країни. Відтак, на саміті у Брюсселі вирішили домовитися добровільно розділити між країнами ЄС 60 тисяч мігрантів протягом двох років.

"Йдеться про сорок тисяч мігрантів, а також двадцять тисяч біженців із Сирії та Іраку, які зараз перебувають у тимчасових таборах. Європейські країни мають розподілити їх на добровільних засадах згідно з рішенням Європейської Ради", - заявив президент Франції Франсуа Олланд.

Деталі механізму розподілу, щоправда, ще не узгодили. Це питання лідери ЄС розглянуть у липні. Невідомо також, коли саме почнеться розподіл. А поки що в Італії та Греції, які вже тріщать від кількості нелегальних мігрантів, мають звести тимчасові центри для прийому та перебування біженців. Там їх реєструватимуть, а тоді розподілятимуть між країнами-членами ЄС.

"Звичайно це дуже велика проблема і ми маємо допомогти Італії, а також Мальті та Греції, де ситуація з нелегальними мігрантами кричуща. Напружена ситуація також в Угорщині та Болгарії. Ми маємо об'єднатися і показати солідарність у розв'язанні цієї проблеми", - заявила президент Литви Даля Грібаускайте.

Солідарними готові бути не усі. Попри досягнуті домовленості, в ЄС немає одностайності в питаннях політики щодо біженців. Угорщина пропонує відправляти біженців назад до країн ЄС, з яких вони прибувають. А раніше уряд взагалі погрожував відгородитися стіною на кордоні з Сербією, звідки йде найбільший потік мігрантів. Відтак, під час саміту вирішили, що Угорщина, Болгарія та Велика Британія не прийматимуть додаткових біженців.

"5 канал"

Попередній матеріал
У Сочі небезпечно піднявся рівень річки Херота (відео)
Наступний матеріал
Ми повернули Крим до порядку денного політичного світу – Біденко