24ua.me

Країни єврозони надали Греції час до ранку п'ятниці для підготовки нових пропозицій щодо угоди з кредиторами

  Відповідне рішення ухвалили за результатами учорашньої зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі.

  На перемовах Греція не запропонувала жодних нових варіантів, обмежившись косметичними змінами до пропозицій, озвучених раніше. Зокрема грецький прем'єр Ціпрас просив безумовного списання бодай частини боргів і нового короткотермінового кредиту. Європа на такі пропозиції не погодилася.

  Наступний саміт ЄС на рівні глав держав, присвячений грецькому питанню відбудеться уже у неділю. Зазначимо, через старі борги Греція від початку місяця - неплатоспроможна. А на референдумі минулої неділі греки проголосували проти нових позик від міжнародних кредиторів у обмін на ощадливі реформи.

  "За результатами останнього саміту досягти домовленості нам не вдалося. Тож сподіваюся, що принаймні до ранку п'ятниці Афіни підготують нові пропозиції, і лише потому стане зрозуміло, у який бік ми рухаємось. Я рішуче виступаю проти виходу Греції з єврозони, але відкинути таку можливість не можу, якщо грецький уряд не зробить те, що мусить. У нас є детальний план дій на випадок, якщо країна таки вирішить полишити зону єдиної європейської валюти", - зазначив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

  Попередній матеріал
  Учасники АТО не сплачуватимуть військовий збір
  Наступний матеріал
  Субсидію на комунальні послуги нараховуватимуть за новими правилами
  Теги:
  Loading...