bastion.tv

Країни Балтії вимагатимуть в РФ виплат збитку за радянську окупацію

  Сьогодні, 5 листопада 2015 року, міністри юстиції країн Балтії підписали в Ризі меморандум про співпрацю, в якому заявили про намір пред'явити Росії, як наступниці Радянського Союзу, вимоги про відшкодування збитку за радянську окупацію.

  Про таке повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Безперервна правонаступність держав Балтії дозволяє висувати таку вимогу. Згідно з міжнародним правом, збиток від окупації можна затребувати як у вигляді компенсації матеріального збитку, так у вигляді вибачення", - заявив російській інформагенції через прес-службу глава Мін'юсту Естонії Урмас Рейнсалу, інформує "Інтерфакс-Україна".

  В якості першого кроку глави міністерств домовилися розробити єдину методику оцінки збитку. Потім вони мають намір, виходячи з міжнародного права, сформулювати вимогу про компенсацію збитку і підготувати необхідні для запитання юридичні кроки.

  Рейнсалу наголосив, що жодна з держав Балтії не відмовилася в односторонньому порядку від такої вимоги. Крім того, відомства проаналізують можливість висунути колективні позови від приватних осіб. В Естонії збиток від репресивної політики окупаційних режимів оцінила спеціальна комісія, яка завершила свою роботу в 2004 році, відзначив Мін'юст Естонії.

  Як повідомляв 5.ua, 12 серпня 2015 року німецька преса обурена написами "На Берлін!" на бомбах російської авіації в Калінінграді. 

  Попередній матеріал
  Центрвиборчком сформував новий склад Красноармійської і Маріупольської міських виборчих комісій
  Наступний матеріал
  У Люксембурзі почався саміт глав МЗС країн Азії та Європи
  Теги:
  Loading...