ппп
minfin.com.ua

Країни Балтії попросили допомоги Єврокомісії та Польщі у побудові газопроводу

  Прем'єр-міністри трьох Балтійських країн просять керівництво Єврокомісії і Польщі знайти рішення про фінансування проекту газової змички між Литвою і Польщею з фондів ЄС.

  У повідомленні йдеться, що три прем'єра в п'ятницю звернулися з листом до голови ЄК Жан-Клод Юнкер і прем'єра Польщі Еве Копач, повідомляє видання Delfi.

  "Ми домовилися про лист з прем'єрами Латвії та Естонії 10 квітня під час зустрічі прем'єр-міністрів Балтійської ради міністрів, яка проходила у Вільнюсії. Ми сподіваємося, що прем'єр-міністр Польщі зверне увагу на фінансування важливого для всіх чотирьох країн проекту", - сказав литовський прем'єр Альгірдас Буткявічюс.

  Прес-секретар прем'єра Евеліни Буткуте-Лаздаускене повідомив, що, рішення про фінансування змички передбачається прийняти до 17 травня.

  Проекту газопроводу між Литвою і Польщею протяжністю 534 км ЄК в жовтні минулого року надала пріоритетний статус.

  Агентство по співпраці органів регулювання енергетики (ACER) в серпні минулого року оголосило, в яких частках країни Балтії та Польща повинні фінансувати газопровід: Литва компенсує Польщі за проект вартість приблизно 558 млн. євро, Латвія - 29,4 млн євро , а Естонія - 1,5 млн євро.

  Попередній матеріал
  На Донеччині затримали майже 100 вагонів з металобрухтом з окупованої території
  Наступний матеріал
  Україна посіла 37 місце в рейтингу найвпливовіших у світі паспортів

  Словацька компанія хоче з'єднати газопроводом Туреччину і Україну – ЗМІ

  Болгарія, Греція та Румунія хочуть побудувати загальний газопровід

  Угорщина і Словаччина об'єднають газопроводи для реверсних поставок Україні

  Словаччина готує газопровід для реверсу до України