Королівські родини і нащадки полководців відзначають у Бельгії 200-річчя останньої битви Наполеона

200 років однієї з найважливіших битв в історії Європи вшановують у Бельгії.

Протистояння під Ватерлоо поховало амбіції Наполеона Бонапарта і Французьку імперію. Білі намети, такі самі, як 200 років тому, розкинулися під пагорбом у Ватерлоо. Його за кілька років після завершення битви вручну насипали на шану полеглих героїв. Зверху на їхніх нащадків, убраних у старовинні однострої, поглядає бронзовий лев. Його також відлили у пам’ять про історичну подію.

"Це сталося два століття тому, рівно день у день. Ватерлоо. Божевілля та велич. Жах і геній. Трагедія та надія. Невідворотна доля людства", - сказав Чарльз Мішель, прем'єр-міністр Бельгії.

200 років тому, вранці 18 червня, війська Наполеона, який втік із заслання і прагнув повернутися до влади, зійшлися з союзницькими. Їх очолював британський герцог Веллінгтон. Сили були майже рівні, по 70 тисяч бійців із кожного боку. Та на допомогу союзникам прийшла прусська армія. Додаткові 50 тисяч вояків вирішили результат битви. Союзники втратили 24 тисячі людей, їхні супротивники - понад 40 тисяч. Наполеона остаточно позбавили надії на Імперію і відправили в заслання, з якого він уже не повернувся.

За двісті років нащадки колишніх полководців зустрілися у Ватерлоо. Та деяких образ не здатні стерти навіть два століття. Французький президент на урочистості до Ватерлоо не приїхав. Прислав посла.

Натомість - особисто завітали королівські родини. Не лише Бельгії, а й Люксембургу і Нідерландів. А члени британського королівського сімейства напередодні відкрили у Ватерлоо пам'ятник, а нині вшановують річницю в Лондоні, в Соборі Святого Павла.

На місці ж битви урочистості триватимуть до кінця вихідних. І центром їхнім будуть реконструкції битви. У них беруть участь понад 5 тисяч людей, 300 коней і сотня гармат. Доки тривають офіційні промови, реконструктори, зокрема й з України, у білих наметах, під схилами пагорба готуються до бою.

Ксенія Новікова, "5 канал"

Попередній матеріал
Німеччина внесла 90 млн євро для зведення саркофагу на Чорнобильській АЕС
Наступний матеріал
Прийнятий за основу закон про місцеві вибори віддає монополію у відкритих списках політичним партіям – експерт