Преса
Преса 112.ua

Комітет захисту журналістів та BBC розкритикували санкційний список України

  Під нові санкції потрапили 34 журналісти і 7 блогерів.

  Міжнародна неурядова організація Комітет захисту журналістів, що базується у Нью-Йорку, засуджує новий санкційний список України, до якого потрапили щонайменше 41 журналіст та блогер. Про це йдеться заяві організації, повідомляє "Радіо Свобода".

  "Урядові може подобатися або не подобатися висвітлення подій, але називання журналістів потенційною загрозою національній безпеці не є адекватною відповіддю. Насправді цей указ підриває інтереси України, блокуючи життєво важливі новини та інформацію, яка повідомляє світовій громадськості про політичну кризу в країні", – зазначила координатор програм Комітету захисту журналістів у Європі і Центральній Азії Ніна Огнянова.

  Крім того, у британській телерадіокорпорації ВВС обурилися, що до нового санкційного списку України внесені троє її кореспондентів, які працюють у Москві, – двоє британців і один росіянин.

  Редактор служби іноземних новин компанії Ендрю Рой вважає це за "ганебний напад на свободу засобів інформації", передає "Радіо Свобода".

  "Ці санкції проти журналістів ВВС, які повідомляють про становище в Україні неупереджено й об’єктивно, цілком недоречні і нез’ясовні, і ми закликаємо владу України негайно зняти їх зі списку", – йдеться в його заяві.

  Серед 34 журналістів і семи блогерів, які потрапили під санкції, є представники Болгарії, Естонії, Німеччини, Угорщини, Ізраїлю, Казахстану, Латвії, Македонії, Молдови, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, Іспанії, Швейцарії та Великої Британії.

  Нагадаємо, 16 вересня, Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО від 2 вересня, який запроваджує розширений список фізичних і юридичних осіб, до яких застосовуються санкції через причетність до анексії Криму і агресії на Донбасі.

  Попередній матеріал
  Лікарчук повідомив про відставку з посади директора УЦОЯО
  Наступний матеріал
  Киянам пропонують встановлювати лавки з підзарядкою на сонячних батареях
  Теги:
  Loading...