5.ua

Клімкін: МВС України займається розшуком голландських картин

  Міністерство внутрішніх справ України займається розшуком голландських картин.

  Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Голландська сторона порушила це питання в ході візиту Президента України до Голландії. Наше МВС працює над цим питанням", - зазначив Клімкін, відповідаючи на запитання журналістів.

  При цьому міністр підкреслив, що пошуки ускладнили дії самого музею. "Музей сам почав переговори. Яким чином він їх вів – невідомо. Зараз до цього підключилося і МВС, і посольство Голландії. Сподіваюся, що наші скоординовані зусилля приведуть до успіху", - наголосив Клімкін.

  Міністр повідомив, що даний інцидент "дуже важливий для тих, хто намагається зіпсувати наш імідж, що важливо перед референдумом 6 квітня". "Ми зараз працюємо, щоб узгодити логіку і стратегію наших подальших дій. Більшість із кроків погоджено, ми знаємо, як будемо діяти найближчим часом. Але питання картин у багатьох аспектах, звичайно, іміджеве", - додав він.

  Західні ЗМІ повідомляли про причетність екс-голови СБУ Валентина Наливайченка і лідера "Свободи" Олега Тягнибока до вимоги викупу за викрадені з музею в Нідерландах картини. У повідомленні йдеться, що представник музею Західної Фрісландії Артур Бранд заявив, що колекція з 24 викрадених картин (були вкрадені в 2005 році) знаходиться у батальйону ОУН, який намагався виторгувати за ці полотна 50 млн євро. Як стверджує представник музею, батальйон має зв'язки "на найвищому політичному рівні".

  Сам Наливайченко категорично відкидає звинувачення голландської сторони у його нібито причетності до вимоги викупу за викрадені з музею картини.

  Нагадаємо, картину відомого голландського художника XVII століття Корнеліса Пуленбурга "Аркадський краєвид" повернули до Національного музею Ханенків.

  Попередній матеріал
  Україна веде переговори з керівництвом ОБСЄ щодо розширення повноважень організації на Донбасі
  Наступний матеріал
  МЗС працює над залученням до роботи в Криму представників Ради Європи і ОБСЄ
  Теги:
  Loading...