Фото із відкритих джерел

Кінець 50-річного збройного конфлікту: президент Колумбії та лідер повстанців потисли руки

  Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос і глава ліворадикальної групи FARC Родріго Лондоньо-Ечеверрі потиснули один одному руки після рішення про укладення мирної угоди.

  Це сталося 23 вересня в Гавані на історичній зустрічі, організованій президентом Куби Раулем Кастро, повідомляє УНІАН

  За словами Сантоса, мирну угоду, яка покладе край багаторічному конфлікту, мають підписати впродовж півроку. Протистояння між урядом та повстанцями, яке почалося 1964 року, забрало життя більш як 220 тисяч чоловік і призвело до переселення мільйонів.

  Президент Колумбії відзначив, що повстанці готові скласти зброю впродовж двох місяців після підписання угоди, яке може відбутися 23 березня 2016 року. Глава повстанців наголосив, що представники FARC (Революційні збройні сили Колумбії) готові прискорити процес і підписати угоду раніше наміченого терміну.

  Держсекретар Сполучених Штатів Америки Джон Керрі привітав угоду між урядом Колумбії та представниками ліворадикального угруповання підписати мирний договір упродовж півроку. Він наголосив, що США сподіваються на укладання остаточної мирної угоди про припинення "цієї жахливої війни". Керрі висловив вдячність уряду Колумбії, Папі Римському Франциску, а також Норвегії та Кубі, які виступили гарантами мирного процесу.

  Нагадаємо, днем раніше, 22 вересня, президенти Венесуели та Колумбії зустрілися в Еквадорі, щоб урегулювати прикордонний конфлікт. Вони домовилися поновити роботу посольств та розпочати процес примирення.

  Попередній матеріал
  Через вибухи у столиці Ємену в мечеті загинули щонайменше 25 людей
  Наступний матеріал
  У Болгарії археологи знайшли храм, якому 7,5 тис. років
  Теги:
  Loading...