twitter.com/atifshah

Кількість жертв падіння крана на мечеть у Мецці зросла до 87 людей

  Щонайменше 87 людей загинули через падіння крана на мечеть Аль-Харам у місті Мекка в Саудівській Аравії.

  Як повідомляє BBC Україна, більше 180 людей постраждали через інцидент. На фотографіях із мечеті видно частину великого червоного крана, який пробив дах будівлі. У мережі Twitter з'являються фотографії, на яких видно багато тіл та кров на підлозі мечеті.

  Кран упав на східну сторону мечеті після сильних вітрів і дощу. Аравійський півострів минулого тижня постраждав від сильних піщаних бур.

  У Мецці триває підготовка до щорічного паломництва мусульман - хаджу. Очікується, що сотні тисяч людей прибудуть до міста з усього світу пізніше цього місяця. Саудівська влада минулого року почала велику розбудову мечеті, аби збільшити її полощу на 400 тисяч квадратних метрів. Таким чином у мечеті могли би перебувати одночасно до 2,2 млн людей.

  В 2012 році до Мекки на паломництво приїхали понад 3 млн людей. Наступного року влада Саудівської Аравії вирішила вжити заходів, аби обмежити кількість людей на хаджі. Велике скупчення людей вже призводило до декількох трагедій. Зокрема, в 2006 році у тисняві загинули майже 350 людей.

  У жовтні минулого року повідомлялося, що у хаджі взяли участь близько 1,4 мільйона мусульман із 160 країн світу. Паломники вирушили із Мекки до долини Міна, а потім до гори Арафат. В Саудівській Аравії у цей період посилюють заходи безпеки через загрозу терактів.

  Попередній матеріал
  У Києві начальницю податкової інспекції затримали на хабарі у 111 тис. грн
  Наступний матеріал
  Напередодні ввечері бойовики 5 разів порушили перемир'я - Стельмах