Про це в ході програми "Експертна тема" на "5 каналі" заявила засновник "Асоціації реформ Грузії", перший заступник міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії (2007) Хелен Хоштарія.
"Ми обговорювали ці питання, без пекові, так само як і в Україні. Ми обговорювали, чи можна забезпечити безпеку нашої держави шляхом угод з Росією… На жаль, наша двохсотлітня історія стосунків з Росією, так само ,як і ваша історія демонструє довжелезний список договорів, які Росія просто не виконала. Тому тут сподівань ніяких немає", - каже експерт.
За її словами, нейтралітет Росія також не поважатиме.
"Інший варіант – це оголошення нейтралітету. От, мовляв, ми нікуди і ні до кого. Але! Щоб такий нейтралітет працював, його мають поважати сусіди. І знову ми стикаємося з ситуацією, коли нейтралітет не буде працювати, бо коли сусід – Росія, вона не буде його поважати. І, нарешті, третій варіант – це НАТО. Це система колективна безпека. Можна було б думати про двосторонню систему зі США, але якщо є НАТО, то навіщо це потрібно? Факт такий, що іншого варіанту для забезпечення безпеки немає", - твердить Хоштарія.
За останніми соціологічними дослідженнями, 64 % українців підтримують вступ країни до НАТО.
Нагадаємо, 20 липня секретар РНБО Олександр Турчинов зустрівся із командувачем силами спеціальних операцій НАТО Маршалом Веббом.
Повне інтерв'ю з Хелен Хоштарією читайте завтра у рубриці "ІНТЕРВ'Ю".