fishki.net

Холод вбиває у 17 разів більше людей, ніж спека - вчені

  Вчені з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини встановили, що люди в 17 разів частіше вмирають від хвороб, які викликані впливом холодної погоди, ніж від наслідків спеки.

  Про це повідомляє "Новое время", посилаючись на журнал The Lancet, де опубліковані результати дослідження. 

  Фахівці відзначили, що у більшості робіт описані наслідки впливу на здоров'я людини екстремальних температур. Проте погодні умови в межах норми також можуть впливати на розвиток серцево-судинних, респіраторних та інших захворювань.

  Як зазначає видання, у ході роботи дослідники зібрали дані по 384 населених пунктах у 13 країнах з різним кліматом - від холодного в Канаді та Швеції до жаркого в Бразилії, Тайвані та Таїланді за останнє десятиліття. Під час дослідження враховувалися щоденні дані про кількість смертей, за винятком смертних випадків від зовнішніх причин, наприклад, нещасних випадків. А також враховувалася середня температура кожного дня. Всього у дослідженні були враховані понад 74 млн смертей.

  Потім за допомогою комп'ютерного моделювання для кожної країни і кожного населеного пункту вчені вирахували середню температуру, за якої смертність була найнижчою. Далі команда розрахувала, яку частку смертей можна було віднести до теплою і холодної погоди в кожній країні. В цілому ця частка склала 7,71%. Велика частина смертей - 7,29% сталася через холод, з них 6,66% - через вплив помірно холодної погоди, зауважили вчені.

  Попередній матеріал
  В Івано-Франківську пройшов "вишиваний четвер"
  Наступний матеріал
  Патріарх Кирил боїться приїзду до Москви "бородатих співачок" із Євробачення

  Мобільні технології та соцмережі замінюють телефонні дзвінки – дослідження

  П'ять мільярдів людей не мають доступу до безпечної хірургії - дослідження

  Рослини не допоможуть людству побороти глобальне потепління - дослідження

  Соцмережі забирають робочий час "білих комірців" - дослідження