Керівництво Іркутської області РФ несподівано занепокоїлось забрудненням Байкалу – на озері немає очищувача

  Уряд Іркутської область пропонує уряду РФ розглянути можливість реконструкції судна "Самотлор" - єдиного на Байкалі, призначеного для збору та очистки нафтовмісних і стічних вод з інших судів.

  Про це повідомив в. о. міністра природних ресурсів і екології регіону Олег Кравчук, передає  УНІАН з посиланням на російські ЗМІ.

  "Будівництво нового судна-збирача такого класу може обійтися досить дорого, тому ми неодноразово піднімали питання про реконструкцію "Самотлора" перед Мінприроди РФ. Однак фінансуватися за федерально-цільовою програмою "Охорона озера Байкал" цей проект не може, оскільки судно не є держвласністю. Компетенцію щодо вирішення цього питання в такому випадку має Мінтранс РФ, куди ми також вийшли з відповідною пропозицією", - зазначив Кравчук.

  У прес-службі ВАТ "Східно-Сибірське річкове пароплавство" (ССРП, що входить до холдингу "Істланд") кор.ТАСС повідомили, що реконструкція судна оцінюється в 250 млн рублів.

  З урахуванням негативної рентабельності, спрямовувати власні кошти на його реалізацію власник не вважає можливим. "Реалізація проекту можлива лише за підтримки федерального і регіонального бюджетів - Іркутської області та Республіки Бурятія", - сказали в ССРП.

  Попередній матеріал
  Перші Європейські ігри завершились: Україна зустріла спортсменів
  Наступний матеріал
  За добу жоден боєць АТО не загинув - Лисенко