mn.ru

Кемерон сподівається на компроміс щодо членства Великої Британії в ЄС

Інакше, за його словами, британці оберуть майбутнє без ЄС.

Реформ недостатньо, але прогрес помітний, заявив прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон після переговорів з брюссельськими політиками щодо майбутнього Об'єднаного королівства в ЄС. Про це пише The Guardian.

Кемерон вже зустрівся з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером та чільником Європарламенту Мартіном Шульцем. Поки що остаточно домовитись не вдалося.

У неділю у прем’єра запланована зустріч з президентом Ради Європи Дональдом Туском. Британець налаштований рішуче, але позитивно. Він сподівається на віднайдення компромісу, але в разі незадоволення вимог каже, що британці оберуть майбутнє без ЄС.

Нагадаємо, серед головних умов Великої Британії для збереження статусу країни-члена ЄС – гарантування єдиних прав країн, що не входять до єврозони, право Британії не приєднуватись до схеми "більш тісного союзу", обмеження доступу мігрантів до системи соцзабезпечення та укріплення мультивалютності в Євросоюзі. 

Як повідомляв 5.ua, нижня палата британського парламенту проголосувала за проведення референдуму щодо виходу країни з ЄС. 

Попередній матеріал
Служба безпеки затримала бойовика "ЛНР" (відео)
Наступний матеріал
На Київщині із зони відчуження намагалися вивезти близько 300 кг металобрухту