rus.delfi.lv

Кемерон і Меркель обговорили реформи Євросоюзу

  Прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон та канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонному режимі обговорили реформи Євросоюзу.

  За словами обох політиків, вдалося досягти компромісу та прогресу, але є ще дуже багато роботи, яку необхідно виконати напередодні засідання Ради Європи в лютому. Британський прем'єр зазначив, що помітив прагнення Європи вирішити занепокоєння британців у всіх напрямах, якими ті незадоволені.

  Наступне засідання Рада Європи заплановане на 18-19 лютого. Якщо вдасться досягти консенсусу, тоді референдум серед британців, який вирішить чи бути Об'єднаному королівству в Євросоюзі, можуть провести вже у червні цього року.

  Нагадаємо, серед головних умов Великої Британії для збереження статусу країни-члена ЄС – гарантування єдиних прав країн, що не входять до єврозони, право Британії не приєднуватися до схеми "тіснішого союзу", обмеження доступу мігрантів до системи соцзабезпечення та укріплення мультивалютності в Євросоюзі.

  Як повідомляв 5.ua, Велика Британія вирішила провести референдум щодо виходу з ЄС. Раніше ідею підтримав парламент, а 17 грудня референдум здобув і королівську санкцію. Міністр закордонних справ Філіп Хеммонд заявив, що британці матимуть змогу остаточно вирішити питання відносин країни з ЄС.

  Попередній матеріал
  Бойовики з танку обстрілювали українські позиції неподалік Пісків – штаб АТО
  Наступний матеріал
  Попри мітинги прем'єр Молдови відмовився іти у відставку

  Велика Британія вирішила провести референдум щодо виходу з ЄС

  Прем'єри Британії і Польщі спільно працюватимуть над реформуванням ЄС

  Якщо не знищити ІД, Європі загрожує хвиля терактів - екс-прем'єр Великої Британії

  Британія почала повітряну операцію проти бойовиків "ІД" у Сирії