Казахстан хоче обмежити імпорт російських товарів

  Девальвація рубля зробила російські товари стали небезпечними для сусідніх із РФ країн.

  Як повідомляє "Комерсант", Казахстан всерйоз розглядає заборону або обмеження постачання з РФ нафтопродуктів, автомобілів, металу, курятини, борошна, соків та кондитерських виробів, які різко здешевіли через падіння рубля: їх казахські аналоги тепер не можуть конкурувати за цінами з російськими.

  Для компаній РФ поставки до Казахстану не надто великий бізнес, але подібні рішення прямо загрожують економічній інтеграції двох країн – зазначають журналісти.

  За даними джерел "Комерсанта" в уряді РФ, сьогодні мають відбутися консультації щодо вирішення проблем у взаємній торгівлі між Казахстаном і Росією. За їх словами, Астана наполягає на введенні заборони чи обмежень на поставку ряду продукції з Росії у зв'язку із загрозою внутрішнього ринку Казахстану через девальвацію рубля (по відношенню до тенге - на 47%). Мова йде про нафтопродукти, автомобілі і акумулятори для них, будівельної арматури, кабельно-провідникової продукції, склотарі, м'ясі та яйцях курки, макаронних та кондитерських виробах, борошні і соках.

  Російська сторона запевняє, що переговори йдуть вже тиждень і "достатніх обґрунтувань для введення обмежень (Казахстан) не представив". Офіційна статистика Митного союзу не підтверджує різке зростання імпорту російської продукції до Казахстан, запевняє чиновник. Але ця статистика не враховує дрібнооптових партій і об'ємів, що ввозяться фізособами.

  Росія ж закликає Казахстан, що входить до Митного союзу, скоротити обсяг поставок з третіх країн, а не з РФ.

  Останнім часом російсько-казахські відносини, незважаючи на формально тісну співпрацю в рамках Митного союзу, виглядають все більш напруженими – зазначають журналісти "Кореспондента". Ряд експертів пов'язують це з ескалацією української кризи: Астана побоюється, що в тій чи іншій ситуації Москва може спробувати розіграти у цій країні зі значною частиною російськомовного населення "східноукраїнський сценарій". Крім того, Казахстан активно дає зрозуміти, що розвиток євразійських інтеграційних проектів з Москвою не повинно йти на шкоду політичному суверенітету країни. У вересні минулого року президент Нурсултан Назарбаєв навіть попередив, що Астана може відмовитися від Євразійського союзу. І хоча поки всерйоз про вихід Казахстану з головного інтеграційного проекту в СНД не йдеться, Астана дала зрозуміти: економічну інтеграцію не слід трактувати, як готовність беззастережно підтримувати курс Москви щодо України та інших світових криз.

  Попередній матеріал
  Парасюк в Раді звинуватив Ярему у бездіяльності
  Наступний матеріал
  Мирний план від Меркель і Олланда базується на Мінських домовленостях – Перебийніс
  Теги:

  Казахстан заявляє про готовність провести зустріч Порошенка і Путіна 15 січня

  У Казахстані закрили журнал за статтю про Донбас

  Україна відновлює військово-технічне співробітництво із Казахстаном

  Казахстан постачатиме Україні екібастузьке вугілля - Назарбаєв