відкриті джерела

Кадиров: Царнаєв - жертва американських спецслужб

  Глава Чечні Рамзан Кадиров назвав Джохара Царнаева, засудженого в США до смертної кари за організацію вибухів на Бостонському марафоні, жертвою американських спецслужб.

  Про це він написав у своєму Instagram.

  "Я не вірю, що Царнаєви без відома спецслужб США здійснили цей теракт, якщо вони його і здійснили", - зазначив Кадиров.

  З його слів, старший брат засудженого Тамерлан Царнаєв був убитий "за дуже дивних обставин". Кадиров також зазначив, що знайомий Царнаєва-старшого Ібрагім Тодашев був застрелений на допиті.

  Біографію Тамерлана Царнаева глава Чечні назвав ідеальною для кандидата в губернатори.

  "Вони вчилися добре, займалися спортом, складали пісні, старший одружився, мав дитину. Ідеальна кандидатура в губернатори. Хто ж їх зробив терористами?", - написав Кадиров.

  Хто ж дасть гарантії, що відправивши Царнаева на страту, завтра не з'ясується його невинність? Це в США буває часто. Йому було дев'ять років, коли він приїхав до США. А Америка, в яку він вірив, зробила з нього терориста.

  Нагадаємо, теракт на Бостонському марафоні був здійснений 15 квітня 2013 року. Терористи з різницею в 12 секунд підірвали дві саморобні бомби на фініші. В результаті загинули три людини, більше 260 отримали поранення.

  Через два дні після теракту брати Царнаєви застрелили поліцейського у Массачусетському технологічному інституті. Під час погоні Тамерлан Царнаєв був убитий. Ібрагім Тодашев, затриманий в ході розслідування справи про теракт, був застрелений агентом ФБР на допиті в травні 2013 року. Міністерство юстиції США і прокуратура прийшли до висновку, що дії агента були самообороною - він вистрілив, коли Тодашев накинувся на нього.

  Джохара Царнаєва засудили до смертної кари одноголосним рішенням присяжних. Його визнали винним за всіма 30 пунктами звинувачення.

  Попередній матеріал
  Ротація українських військових у Маріуполі
  Наступний матеріал
  У Львові вшанували кримських татар, які загинули під час депортації 1944-го

  Організатора теракту у Бостоні Царнаєва засудили до смертельної ін'єкції

  Прокуратура США надала нові відеодокази у справі Царнаєва

  Царнаєв визнав свою провину у підготовці теракту в Бостоні

  У США агент ФБР застрелив знайомого братів Царнаєвих