news.day.az

Іран випробував балістичні ракети

Пробний запуск балістичних ракет здійснив Корпус вартових ісламської революції

Державне телебачення повідомило, що це ракети середньої дальності, які влучили в ціль за 700 км від місця запуску. Мета випробувань, за офіційною версією, - показати стримувальну потужність Ірану проти загроз територіальній цілісності держави.

Запуск відбувся попри санкції з боку США, пов'язані з ракетною програмою Ірану. В січні Білий дім буквально через день після зняття санкцій, що стосувалися ядерної програми Ірану, запровадив нові, котрі стосуються розвитку ракетних озброєнь.

У відповідь на нинішні випробування речник Білого дому заявив, що вони не суперечать ядерній угоді з Іраном, проте, ще потребують перевірки.

"Це не є порушенням ядерної угоди. Є одна певна резолюція Ради Безпеки ООН, яка може бути порушена цими випробуваннями. Ми досі вивчаємо цей запуск балістичних ракет в Ірані, щоб оцінити, чи потрібно порушувати це питання на засіданні Радбезу", - зазначив прес-секретар Білого дому Джош Ернест.

Натомість спікер конгресу США Пол Раян заявив, що конгрес буде добиватися запровадження додаткових економічних санкцій проти Ірану. Він назвав випробування ракет провокацією, спрямованою проти Сполучених Штатів, наголосивши, що воно суперечить міжнародному праву.

Попередній матеріал
НАТО розпочинає двадцяті стратегічні політико-воєнні навчання
Наступний матеріал
Справа Савченко підпадає під шостий пункт Мінського протоколу – Новіков
Loading...

Президент Ірану вирушає у турне Європою після зняття санкцій за ядерною угодою

Історичне рішення: США та ЄС зняли санкції з Ірану

США наклали нові санкції на Іран через випробування ракет