discred.ru

Іран погрожує залишити Європу без нафти і газу

  Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї пригрозив, що у відповідь на посилення санкцій Заходу проти Тегерану, він може обмежити скоротити постачання нафти і газу до Європи.

  Про це повідомляє державне інформаційне агентство Ірану (IRNA).

  "Газ необхідний і Європі, і всьому світу. Іран володіє інструментом, який він зможе застосувати як санкційний, якщо визнає це необхідним», - сказав аятола, зазначивши, що, якщо не чинити опір тиску Заходу, то «будуть вводитися нові обмеження щодо ядерної програми і нові санкції".

  Іран видобуває на добу 2,7 мільйона барелів нафти і 600 мільйонів кубометрів газу. Ісламська республіка володіє третім за обсягом запасом нафти (близько 10 відсотків світових запасів або 18 800 000 000 тонн), поступаючись тільки Саудівській Аравії і Венесуелі.

  Євросоюз запровадив санкції проти Ірану ще у 2012 році через ядерну програму.  Тегерану обмежили можливість продавати нафту за кордон.

  Минулого тижня Євросоюз відновив дію санкцій щодо Національної іранської танкерної компанії та іранського бізнесмена Хосейна Гольпарвара, що і послужило приводом для виступу Хаменеї.

  Попередній матеріал
  Генштаб: під час виходу з Дебальцевого під обстрілами загинули 13 українських військових
  Наступний матеріал
  Виходячи з Дебальцевого, бійці АТО захопили в полон кілька десятків бойовиків