відкриті джерела

Греція отримає від 3 до 5 млрд євро на "Турецький потік" - ЗМІ

  На початку наступного тижня Греція може підписати мільярдну енергетичну угоду з Російською Федерацією.

  Про це повідомляє інтернет-видання Spiegel Online посилаючись на власні джерела у грецькому уряді, передає Deutsche Welle.

  Згідно інформації, в рамках цієї угоди Москва виділить Афінам від 3 до 5 млрд євро. Гроші мають надійти у формі авансу за транзит газу газопроводом "Турецький потік", яким Москва хоче замінити "Південний потік". 

  Мета будівництва нового газопроводу - постачати російський газ до Європи через території Туреччини та Греції. "Турецький потік", за попередніми планами, має запрацювати в 2019 році. Майбутні доходи Греції від транзиту газу, таким чином, будуть вирахувані з суми авансу.

  За даними Spiegel Online, сторони попередньо планують підписати угоду у вівторок, 21 квітня. 

  Як заявив виданню один із чиновників високого рангу, втаємничений у подробиці переговорів, угода з Росією здатна суттєво змінити становище Афін. Нині ліворадикальний уряд Греції проводить жорсткі переговори з Брюсселем та Міжнародним валютним фондом і намагається досягти пом'якшення умов виплати міжнародних кредитів.

  Глава МВФ Крістін Лагард у доволі жорсткій формі дала зрозуміти, що Фонд не надаватиме загрузлим у багатомільярдних боргах Афінам відстрочок сплати кредитів. Якщо угода з Росією буде підписана, грецький уряд відкладе переговори з МВФ до червня, пише грецька фінансова газета Agora.

  Російський президент Володимир Путін і грецький прем'єр-міністр Алексіс Ципрас ще після своєї зустрічі на початку квітня в Москві оголошували про взаємне бажання посилити економічну співпрацю, зокрема, зацікавленість у спільному будівництві "Турецького потоку".

  Попередній матеріал
  Для спецпризначенців полку "Дніпро-1" відкрили нову військову частину
  Наступний матеріал
  На Вінничині внаслідок зіткення вантажівок стався витік карбамідо-аміачної суміші

  МВФ відмовив Греції у відстрочці погашення боргу

  Греція не просить у РФ грошей і свої фінансові проблеми вирішуватиме у межах ЄС

  Прем'єр-міністр Греції прибув до Москви домовлятися про кредити та знижку на газ - ЗМІ

  У Греції поліція розганяла протестувальників сльозогінним газом і шумовими гранатами