Греція_прапор_5 канал 5.ua

Греція отримає кредит у 7 млрд євро

  За підсумками зустрічі міністри фінансів єврозони погодилися надати Греції кредит на найнеобхідніші потреби.

  Про це повідомляє "BBC Україна". Як зазначає видання, міністри досягли принципової угоди про виділення Греції бридж-кредиту на суму 7 млрд євро. Гроші переведуть у рамках Європейського механізму фінансової стабільності.

  Наголошується, що рішення має затвердити Рада Європи, тому поки що воно не набуло чинності. За інформацією видання, ймовірніше, це станеться у п'ятницю, 17 липня.

  За рахунок наданих грошей Греції зможе вчасно виконати свої зобов'язання за зовнішнім боргом. У липні вони становлять 3,5 млрд євро. Водночас, у подальшому Афіни розраховують отримати кредит до 50 млрд євро.

  Нагадаємо, після багатогодинних переговорів і консультацій, лідерам єврозони вдалося досягти згоди між Грецією та Європою. Новий рятувальний план передбачає негайні і глибокі реформи та програму фінансового порятунку для країни. 

  Натомість Міжнародний валютний фонд вважає, що боргова ситуація Греції надзвичайно крихка і це ставить під сумнів можливість успішної реалізації домовленостей, досягнутих в понеділок Афінами з Євросоюзом.

  Депутати грецького парламенту проголосували за прийняття пакету заходів жорсткої економії, чого вимагали кредитори з країн Єврозони як попередню умову виділення пакету допомоги.

  Попередній матеріал
  Екс-прем'єр Грузії назвав стратегічну мету Росії в конфлікті на сході України
  Наступний матеріал
  Саакашвілі виступив за легалізацію грального бізнесу в Одесі