відкриті джерела

Голова Єврокомісії виступає за створення спільної європейської армії

  Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав до створення спільної європейської армії.

  Про це він заявив в інтерв'ю німецькій газеті Welt am Sonntag, передає Deutsche Welle.

  На думку Юнкера, завдяки її створенню Європа зможе переконливо реагувати на загрозу для миру як у самих країнах-членах, так і у сусідніх із ЄС країнах.

  Юнкер також зазначив, що така спільна армія "дасть Росії зрозуміти, що ми серйозно ставимось до відстоювання цінностей Європейського Союзу".

  За його словами, цей проект має символічне значення для ЄС, однак його реалізація вимагає досить тривалого часу.

  "Спільні європейські збройні сили покажуть усьому світу, що між країнами ЄС ніколи не буде війни", - заявив політик.

  Він також наголосив, що у даному випадку йдеться не про конкуренцію з НАТО, а про те, щоб Європа могла брати більше відповідальності за те, що відбувається у світі,  

  "Європа останнім часом суттєво втратила престиж, навіть у зовнішній політиці нас перестають сприймати серйозно", - зазначив Юнкер.

  Водночас очільник Єврокомісії виокремив організаційні та фінансові вигоди від створення спільної армії. Ідеться про інтенсивну співпрацю в розробці та закупівлі сучасних систем озброєнь, що може призвести до суттєвої економії.

  Заява голови Єврокомісії знайшла жвавий відгук серед європейських політиків. Так, голова комітету із закордонних справ німецького Бундестагу Норберт Реттґен вважає, що "спільна європейська армія - це європейське бачення, час якого настав". Політик додав, що європейці витрачають величезні суми на військові потреби, у чому значно перевищують видатки росіян.

  "Утім наші військові можливості залишаються у безпеково-політичному відношенні недостатніми, поки ми утримуємо невеличкі національні армії, які, крім того, у маленькому форматі часто роблять та купують те саме", - зазначив Реттґен.

  Він також додав, що ідея армії як ознаки національної держави вже віджила себе як таку і в політичному відношенні теж. Тож цей анахронізм треба подолати в інтересах європейської безпеки, якій несе загрозу політика гегемонії Росії, резюмував політик.

  Підтвердження своїм поглядам Юнкер знайде і з боку колишнього верховного представника з зовнішньої політики та політики безпеки, Хав'єра Солани, який доти обіймав пост генерального секретаря НАТО, зазначає видання.

  У понеділок Солана представить у Брюсселі висновки міжнародної експертної групи. Розроблений за шість місяців документ під назвою "Більше союзу в європейській обороні" рекомендуватиме нову європейську стратегію безпеки, "політичну та військову здатність для проведення автономних операцій з втручання за межами європейських кордонів", а також створення військової штаб-квартири в Брюсселі.

  "Минулі десять років мало що принесли для європейської оборони. Тож потрібен новий поштовх", - вважає голова комітету оборони Бундестагу Ганс-Петер Бартельс, який теж брав участь у розробці документу.

  Бартельс наголосив, що він вітає ініціативу Юнкера. На тлі цього політик зазначив, що не слід чекати на появу спільної концепції усіх 28 країн-членів ЄС, а починати з домовленостей між окремими національними країнами.

  Нагадаємо, раніше міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйен заявила, що створення загальноєвропейської армії допоможе укріпити безпекову політику Євросоюзу.

  Попередній матеріал
  В московському суді оголосили прізвища ще двох підозрюваних у вбивстві Нємцова
  Наступний матеріал
  Заур Дадаєв зізнався у причетності до вбивства Нємцова - суддя

  Євросоюзу варто створити власну армію - міноборони Німеччини

  Євросоюз передав 15 бронемашин для місії ОБСЄ на Донбас

  У Євросоюзі сподіваються, що Росія повернеться до відповідальної поведінки – Могеріні

  Євросоюз розглядає можливість покращення відносин з Білоруссю