bbc.com

Голова МАГАТЕ розкрив подробиці угоди з Іраном: "вона дозволяє подолати розбіжності"

  Голова Міжнародного агентства з питань ядерної енергетики Юкія Амано розкрив подробиці угоди між "іранською групою" країн та офіційним Тегераном.

  Про це пише російська служба ВВС.

  За словами Юкія Амано, він і представник Ірану підписали документ, що дозволяє подолати існуючі розбіжності. Глава МАГАТЕ заявив, що сподівається провести повну оцінку військової частини іранської ядерної програми до кінця року.

  Реалізація досягнутої у Відні угоди залежить від можливості МАГАТЕ проводити інспекції іранських ядерних об'єктів і співпраці іранської влади в оцінці військового потенціалу ядерної програми країни. Нагадаємо, міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф заявив на прес-конференції у Відні, що угода щодо іранської програми, досягнута з країнами "шістки", є історичним моментом.

  "Сьогоднішній день міг виявитися кінцем надій, але зараз ми відкриваємо нову главу, яка вселяє надію", - сказав Джавад Заріф. За його словами, узгоджений документ не є ідеальним ні для однієї сторони, але, за словами міністра, він допоміг "подолати непотрібну криза" і "відкрити нові горизонти".

  В той же час в Ізраїлі розкритикували сьогоднішню угоду з Іраном, назвавши її помилкою історичного масштабу.

  Попередній матеріал
  Під час ходи протестантського ордену в Белфасті постраждали вісім поліцейських
  Наступний матеріал
  Прокуратура назвала основну версію ранкових вибухів у Львові